Zoznam 10 luxusných automobilov roka 2019

Dopyt po luxusných športových autách je dnes väčší ako kedykoľvek predtým. V minulom roku ovládol trh apetít po luxusných a zároveň praktických autách, a práve preto značky ako Bentley, Lamborghini alebo Rolls-Royce predstavili svoje modely SUV. Luxusnému sektoru samozrejme dominovala časom overená kombinácia vysokého výkonu a prepychového interiéru. Automobilový priemysel sa takýmto spôsobom postupne približoval k hybridným a elektrickým alternatívam.

Rok 2019 sa podľa všetkého bude niesť v rovnakom duchu. Veľký dôraz sa bude klásť na luxusnú estetiku, surovú silu a na posun k ekologickému pohonu. Predstavujeme Vám desať modelov, na ktoré sa môžeme tešiť v priebehu roka 2019.

Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini už predstavila model Aventador SVJ, zatiaľ najrýchlejšie vozidlo tejto značky na trhu. Nový aktívny aerodynamický systém pomáha naplno využiť silu motora s výkonom takmer 760 konských síl a krútiacim momentom 720 Nm. Vozidlo vďaka týmto parametrom absolvovalo okruh v Nürburgringu za čas 6 minút 44,97 sekundy, čo je pre masovo produkovaný automobil novým rekordom.

Dizajn tohto modelu sa vo veľkej miere opiera o karbónové vlákna. Materiál je viditeľný zvonku aj v interiéri, ale je z neho vyrobená aj samotná pevná a mimoriadne ľahká konštrukcia, ktorá drží všetky časti automobilu pohromade. Značka plánuje z tohto modelu vyrobiť 900 kusov, pričom na jedno vozidlo budete potrebovať takmer 520 000 dolárov. Ak by Vám to nestačilo, Lamborghini uvedie ďalších 63 automobilov tohto modelu v limitovanej edícii „63 Edition“, ktorá bude ponúkať na mieru upravené vybavenie a farbu.

Súvisiace: Lamborghini v Ženeve predstaví úžasný Huracán EVO Spyder

Ferrari 488 Pista Spider

Schopnosť značky Ferrari skĺbiť taliansky štýl a profesionálne inžinierstvo najlepšie dokazuje nový model 488 Pista Spider, ktorý sa viac hodí na závodné okruhy ako na cesty. Z nuly na 200 kilometrov za hodinu zrýchli za 7,6 sekundy. Nie že by sa dalo čakať niečo iné od vozidla, ktoré má výkon 710 konských síl a väčšie zastúpenie ultra ľahkých karbónových vlákien, ako by ste čakali – vrátane štýlových karbónových diskov za 28 000 dolárov.

Interiér je luxusný a zároveň športový, s jemným Alcantara semišom, ktorý kontrastuje s voliteľnými štvorbodovými bezpečnostnými pásmi a sedadlami inšpirovanými závodnými autami.

Aston Martin DBX

DBX je pokusom značky Aston Martin vstúpiť na trh s modelmi SUV, ktorému už dlho dominuje Jaguar Land Rover a ďalšie luxusné off-road modely tejto značky.

Model Aston Martin DBX vznikol ako koncept už pred štyrmi rokmi a na trhu by sa mal objaviť koncom roka 2019. Časom sa možno predstaví aj ako hybrid, ale zo začiatku bude ponúkať na výber z dvoch benzínových motorov – štvorlitrový osemvalec od značky Mercedes alebo 5,2-litrový V12 z vlastnej výroby značky Aston Martin.

O modeli DBX je zatiaľ známych iba veľmi málo ďalších detailov. Podľa odhadov by vo výrobnej fáze mohol niesť meno Varekai, nakoľko výrobca si nechal tento názov zaregistrovať už v marci roku 2018. Takisto sme zachytili, že značka pri tomto modeli uplatnila úplne novú testovaciu metódu, ktorá zahŕňala jazdu v púšti na Strednom východe, na zasneženej Arktíde a tiež na okruhu v Nürburgringu. Ohľadom ceny sa na verejnosti zatiaľ neobjavila žiadna zmienka.

McLaren Speedtail

Určite nebolo jednoduché vyvinúť nástupcu super športového modelu McLaren F1, ktorý prekonal rýchlostný rekord a nadchol uložením sedadla v strede kabíny, ako aj pozláteným panelom motora. Avšak McLaren Speedtai s prezývkou „Hyper-GT“ je však skutočne podarenou novinkou britskej značky. Jeho hybridný motor generuje výkon v hodnote 1 050 konských síl, vďaka čomu dosahuje maximálnu rýchlosť približne 400 kilometrov za hodinu. Z nuly na 300 kilometrov za hodinu zrýchli iba za 12,8 sekundy. Ak to chceme uviesť do kontextu, McLaren F1 potrebuje na dosiahnutie rovnakej rýchlosti až o desať sekúnd viac.

Unikátny dizajn predných kolies, tvaru karosérie a jej prispôsobiteľných panelov robí z tohto modelu jedno z najviac aerodynamických automobilov, aké boli kedy vyrobené. Vďaka viacerým dotykovým displejom a kamerám namiesto spätných zrkadiel ide zároveň o mimoriadne futuristická vozidlo. Za zmienku stojí tiež skutočnosť, že motor môžete naštartovať pomocou tlačidla nad hlavou vodiča. Problémom však je, že z tohto modelu sa vyrobí iba 106 kusov, (podobne ako pri modeli F1), a každý z nich sa už predal za cenu 2,25 milióna dolárov.

Audi E-tron

Audi E-tron je ďalším dôkazom posunu k ekologicky priateľskejšiemu motorizmu. Toto elektrické SUV kompenzuje svoj pomerne skromný vzhľad dizajnom, luxusom a technológiami tam, kde to je skutočne dôležité.

Vpredu a vzadu sú uložené elektrické motory s výkonom 402 konských síl a krútiacim momentom v hodnote takmer 665 Nm. V strede vozidla sa zase nachádza batéria s výkonom 95kWh, čo je porovnateľné s najvýkonnejšou alternatívou od spoločnosti Tesla. Táto batéria poskytuje dojazd takmer 460 kilometrov, ale zároveň navyšuje hmotnosť automobilu o 700 kilogramov.

Audi E-tron disponuje bohatým úložným priestorom, 360-stupňovým kamerovým systémom, bočnými kamerami namiesto spätných zrkadiel a tiež pneumatickým zavesením, ktoré sa prispôsobuje terénu. Cena predstavuje 74 800 amerických dolárov.

Bentley Continental GT Convertible

Aktualizovaný model Bentley Continental GT bol odhalený v priebehu minulého roku a okamžite sa stal ešte väčším hitom ako jeho predchodca. Okrem toho, že nový model automobilu je aerodynamicky na vyššej úrovni, drastickými úpravami prešiel aj interiér, vďaka čomu ponúka zlepšené estetické a komfortné vlastnosti.

Motor W12 o objeme 6 litrov bude zaručovať maximálnu rýchlosť 330 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z nuly na sto v čase 4,3 sekundy. Pneumatické zavesenie by malo poskytovať mimoriadne plynulý pohyb po nerovnostiach vozovky.

Nový konvertibilný Bentley Continental GT okrem toho dostane výrazne zlepšený dotykový displej na prístrojovej doske, vylepšený ohrievač v krčnej opierke a strechu, ktorá sa dokáže otvoriť a zavrieť za 19 sekúnd pri maximálnej rýchlosti tesne pod 50 km/h. Nanešťastie to tiež znamená, že v kufri bude o niečo menej miesta na luxusné víno.

Lepšia zvuková izolácia strechy zabezpečuje, že tento model bude dosahovať rovnakú úroveň odhlučnenia v kabíne ako staršie kupé. Cena vozidla predstavuje 214 600 dolárov.

Tesla Roadster

Inovatívny model Tesla 3 síce narobil veľa hluku, no až nový model Roadster púta pozornosť celého sveta – a to vďaka takmer absurdnému výkonu. Zrýchlenie z nuly na sto za 1,9 sekundy znamená, že tento model predbehne každé masovo vyrábané vozidlo na trhu. Maximálna rýchlosť na úrovni 400 kilometrov za hodinu takisto prevyšuje väčšinu dostupných modelov, nehovoriac o tom, že Tesla Roadster je plne elektrickým automobilom.

Dojazd vozidla pri pomalšej jazde predstavuje takmer 1 000 kilometrov, čo je viac ako ktorékoľvek iné elektrické auto. Ak bude majiteľ schopný naplniť elektrickú batériu pomocou ekologických zdrojov, bude po sebe zanechávať mimoriadne malú uhlíkovú stopu.

Okrem toho sa bude jednať o vôbec najdrahší model Tesla v histórii – jeho cena je stanovená na 200 000 dolárov. Ak však vezmeme do úvahy, že auto bude disponovať jedným z najpokročilejších autonómnych jazdných systémov a obrovským dotykovým displejom určeným na prehliadanie internetu, počúvanie hudby a navigáciu, takáto cena vôbec nie je zlá.

Jaguar I-Pace

Elektrický Jaguar I-Pace kombinuje pôsobivé jazdné vlastnosti s dojazdom tesne pod 500 kilometrov, pohonom všetkých štyroch kolies a dostatkom luxusu na to, aby zabezpečil, že jazdu si každý užije naplno.

Futuristická a prehľadne zariadená kabína zahŕňa viacero dotykových obrazoviek, ktoré zobrazujú užitočné údaje o vozidle. Značka Jaguar však ponechala vo výbave niektoré užitočné tlačidlá, ako napríklad ovládanie teploty.

Cena tohto automobilu dosahuje 80 500 dolárov, čo je na hranici dostupnosti bežného človeka. Ak však túžite po štýlovom ekologickom modeli, ktorý si vie poradiť s každou situáciou, I-Pace je pre Vás tou správnou voľbou.

Porsche Taycan

Model Porsche Taycan predstavený v roku 2019 bude štvordverovým plne elektrickým luxusným vozidlom. Po prvýkrát bol odhalený v marci minulého roka ako koncept Porsche Mission E. Disponuje dvoma elektrickými motormi, ktoré budú autu poskytovať pozoruhodný výkon potenciálne na úrovni od 402 do 603 konských síl.

Súčasťou vybavenia vozidla má byť indukčné nabíjanie, čo bude garantovať nabíjacie časy na modernej úrovni. Čo sa týka interiéru, môžeme očakávať dostatok dotykových displejov, Alcantara semiš a kožu, ako aj ľahké kovy a karbónové vlákna pre zníženie hmotnosti.

Súvisiace: Bugatti La Voiture Noire za $12,5 milióna je najdrahším automobilom na svete

BMW i8 Roadster

BMW i8 Roadster bol ako koncept po prvýkrát odhalený už v roku 2012, ale motoristickí žurnalisti ho mali možnosť otestovať až v novembri minulého roka. Značka BMW týmto modelom potvrdila, že odhliadnuc od dlhého čakania sa dokáže zviditeľniť aj v súčasnom neustále sa meniacom sektore luxusných automobilov.

Okrem zmenám zdedeným po aktualizovanom modeli i8 Coupe má model i8 Roadster plne skladaciu strechu, ktorej pri maximálne povolenej rýchlosti, 50 kilometrov za hodinu, trvá otváranie a zatváranie iba 15 sekúnd. Automobil okrem toho disponuje spevnenou konštrukciou, aby sa vyvážil konštrukčný efekt sklápacej strechy.

Model i8 Roadster je aj napriek pridanej váhe iba o 60 kilogramov ťažší ako verzia kupé. Má síce iba dvojicu sedadiel, to je však kompenzované väčším úložným priestorom. No nikto si nekupuje kabriolet kvôli jeho praktickým vlastnostiam, ale práve kvôli vzhľadu. Cena tohto modelu bude začínať na úrovni 148 500 dolárov.

Zdroj: MSN, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.