Zostáva už len 40 nových modelov Bugatti Chiron

Bugatti Chiron.

Francúzska značka nedávno oznámila, že im zostáva už len 40 kusov modelu aktuálnej generácie Bugatti Chiron. Značka Bugatti bola od samého začiatku neústupná a rozhodla sa vyrobiť len 500 exemplárov tohto vozidla. No a vďaka nedávnemu nárastu predaja sa míňa rýchlejšie, než ktokoľvek očakával.

Toto oznámenie prichádza päť a pol roka po tom, čo model Chiron debutoval na ženevskom autosalóne v roku 2016 ako náhrada za model Veyron. Hyperauto poháňa 8,0-litrový motor W-16, ktorý napumpuje neuveriteľných 1 479 koní. Z nuly na 100 km za hodinu vyletí za 2,5 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 420 km za hodinu. A to je len štandardná verzia, pretože popularita Chironu viedla k vzniku niekoľkých variantov – Sport, Pur Sport a Super Sport – špeciálnych edícií a jednorazových edícií, ako napríklad La Voiture Noire za 18,7 milióna dolárov.

Bugatti Chiron Molsheim

Aj napriek jeho počiatočnej cene 3 milióny dolárov bol model Chiron od začiatku hitom. Po tom, čo zišiel z linky v Molsheime v marci 2017 prvý exemplár, dodanie stého modelu Chiron podľa značky prišlo v máji nasledujúceho roka. 250-ty model Chiron – výrobný polovičný bod – nasledoval vo februári 2020 a 300-tý v marci tohto roku. Produkcia mohla byť čiastočne spomalená pandémiou Covid-19, ale zdá sa, že objednávky držali krok.

Medzi objednaním, zhotovením a dodaním modelu Chironu je samozrejme čakacia doba, ale hovorí sa, že šesť mesiacov po dodaní 300-tého modelu zostáva voľných len 40 kusov.

Ak ste váhali, či si ho kúpiť, teraz máte poslednú šancu. Štandardný model Chiron si už ale nebudete môcť objednať, pretože zostávajúce otvorené modely sú vyhradené iba pre verziu Pur Sport za 3,6 milióna dolárov a Super Sport za 3,9 milióna dolárov.

Bugatti Chiron Super Sport.

Takže, čo príde po modeli Chiron? Značka Bugatti svoje plány ešte nezverejnila, no začiatkom leta sa spojila so startupom Rimac, ktorý vyrába 1 900 k Nevera. Znamená to, že je na ceste prvé elektrifikované hyperauto značky? Na to sa budete musieť spýtať nového 33-ročného generálneho riaditeľa Bugatti Matea Rimaca.

Zdroj: Yahoo, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.