Zo spolupráce značky Richard Mille a Pharrell Williams vznikli hodinky snov

Prvé hodinky speváka Pharrell Williamsa pod značkou Richard Mille nie sú len hodinky snov, oni sú snom samotného umelca, ktorým boli inšpirované. Hodinky boli nedávno predstavené a je na nich vyobrazený astronaut na Marse pozerajúci sa na planétu Zem. Spevák je fanúšikom série Star Trek a daný obraz sa mu zobrazil v sne.

Nové hodinky dostali označenie Tourbillon RM 52-05 Pharrell Williams a majú jeden z najkrajšie vyzdobených ciferníkov tohto roka. Kreatívny tím švajčiarskeho hodinárstva tvorili vysokošpecializovaní odborníci. Expert na gravírovanie spolu s maliarom premenili sen o kozmonautovi a planéte Zem na realitu. Podľa dostupných informácií práca na každom ciferníku bola približne 15 hodín.

Williams počas predstavenia povedal: „Pohľad na oblohu ma vždy fascinoval.“ Prvýkrát ju spomínal vo svojej piesni v roku 2006 s názvom „Can I Have It Like That.“ V piesni poznamenal: „Čo by mohlo byť inšpiratívnejšie ako minulosť a budúcnosť? Myslím tým priestor pred vašimi očami. Je tu pre nás, aby sme ho videli. Bol tu pred tým, ako vznikla samotná planéta Zem, dokonca aj pred našou Slnečnou sústavou. Bude tu po nás a osobne si myslím, že neexistuje nič zmysluplnejšie. “

Značka Richard Mille ponúka viac ako len nádherne ilustrovaný ciferník. To sa týka aj hodiniek RM 52-05. K dispozícii sú veľmi špecifické a špecializované funkcie hodiniek, ako je manuálne naťahovanie, balančné teliesko, ktoré udržiava konštantnú rýchlosť hodinových ručičiek, rýchlo rotujúci perovník s kvalitným vrúbkovaním na zabezpečenie výkonnosti hodiniek a v neposlednom rade, pastorok tretieho kolieska s revolučným profilom. Baterka hodiniek má 42-hodinovú rezervu. Korunka, alebo vrúbkované koliečko na boku ciferníku je vymodelované tematicky do podoby raketovej kapsule a je vybavená gumovým krúžkom. Tento detail predstavuje pneumatiku marťanských automobilov.

Súvisiace: Najkomplikovanejšie hodinky značky Richard Mille uzreli svetlo sveta

Hodinky sa skladajú aj z technicky progresívnych materiálov ako je červené zlato, hnedý cermet (kombinácia keramiky a kovu), súprava bieleho zlata s diamantmi a titán bezpečnostnej triedy 5. Základná doska tiež obsahuje veľké vložky bohaté na adventurín a trblietavé zlaté kamenné sklo, ktoré spolu vytvárajú dojem kozmického priestoru.

Dôraz na detaily a odbornú prácu sa odzrkadľujú v cene modelu RM52-05, ktorá predstavuje 969 000 dolárov. Väčšina doterajšej spolupráce značky s celebritami, napríklad Jackie Chan alebo Rafa Nadal, umožnila uviesť na trh limitovaný počet kusov hodiniek. Rovnako to bude v prípade edície Pharella Williamsa. Edícia bude iba v počte 30 kusov hodiniek.

Zdroj: Barrons, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.