Značky Gucci, Armani, Bulgari vyrábajú ochranné pomôcky na boj proti koronavírusu

Európske luxusné značky v súčasnosti používajú svoje luxusné módne továrne na úľavu od koronavírusu.

Skupina Armani nedávno oznámila, že všetky jej talianske výrobné závody prešli na výrobu zdravotníckych kombinéz na jedno použitie v snahe chrániť zdravotníckych pracovníkov v Miláne, Ríme a Toskánsku.

Značka Bulgari založená v Ríme, ktorá sa nachádza pod skupinou LVMH a je známa svojimi šperkami, hodinkami, parfumami a koženým tovarom, sa aktuálne zameriava na dezinfekciu rúk. Luxusná značka sa práve zaviazala vyrobiť stovky tisíc recyklovateľných fliaš gélu na dezinfekciu rúk, ktoré sa budú distribuovať do zdravotníckych zariadení v Taliansku.

Skupina LVMH už predtým oznámila plány na riešenie nedostatku lekárskych masiek vo Francúzsku. Konglomerát nedávno poznamenal: „Vďaka svojej celosvetovej distribučnej sieti sa spoločnosti LVMH podarilo zabezpečiť objednávku s čínskym priemyselným dodávateľom na dodávke 10 miliónov masiek pre Francúzsko.“

Táto objednávka masiek sa bude opakovať každý týždeň počas nasledujúceho mesiaca v nádeji, že francúzskym zdravotníckym orgánom poskytne 40 miliónov masiek.

Značka Gucci medzitým daruje viac ako 2 milióny dolárov na podobné opatrenia, ktoré budú pridelené “Fondu reakcie na solidaritu v rámci Covid-19” zo Svetovej zdravotníckej organizácie a talianskemu ministerstvu civilnej ochrany. Táto talianska spoločnosť tiež využíva svoju platformu sociálnych médií, aby povzbudila followerov v darovaní v rámci kampane s názvom „Všetci sme v tom spolu“.

A závod luxusnej spoločnosti Prada v talianskom meste Perugia už začal vyrábať 80 000 zdravotníckych kombinéz a 110 000 masiek, osobných ochranných prostriedkov ( OOP) , ktoré sa v najbližších dňoch dodajú zdravotníckym pracovníkom.

Tieto luxusné značky sa spájajú s módnymi značkami H&M, Gap a Canada Goose, ktoré sa tiež zaviazali vyrábať OOP, aby pomohli zdravotníckym pracovníkom bojovať proti koronavírusu.

 

Zdroj: NYPost

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.