Značky Ferrari a Armani sa chystajú začať vyrábať oblečenie spoločne

Taliani skutočne robia lepšie veci. A pretože navrhovanie vyhľadávaných športových automobilov a závideniahodných textilných interérov automobilov patria do rovnakej kategórie, je úplne prirodzené, že títo národní titáni sa rozhodli pre spoluprácu.

Spolupráca, ktorú len nedávno predstavil generálny riaditeľ spoločnosti Ferrari – Louis Camilleri, je súčasťou dlhodobého plánu luxusnej automobilky rozšíriť vplyv mimo závodnú dráhu. Camilleri povedal, že cieľom spoločnosti je, aby 10 percent hrubých výnosov v priebehu nasledujúcich siedmich až desiatich rokov pochádzalo z troch nových oblastí – oblečenie, luxusné služby a zábava.

Camilleri uviedol: „Nejde iba o zisk,“ … „Ide o zvýšenie hodnoty našej značky a jej celkovú vitalitu.“

Camilleri, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Philip Morris International, vstúpil do spoločnosti Ferrari v júli 2018 a pod jeho dohľadom značka zaznamenala rast. Na zabezpečenie úspechu, nová obchodná stratégia zahŕňa zníženie aktuálne predávaných rôznych kategórii produktov o tretinu. Výrobky v hodnote približne 892 miliónov dolárov na trhu s logom Ferrari a skupina okolo Camilleriho plánuje kapitál firmy kontrolovať prísnejšie.

Súvisiace: Ako nosiť nadčasové módne kúsky z kašmíru, flanelu a ďalších klasických jesenných látok

Napriek tomu, že nebolo zverejnené ako bude tvorba od Armaniho pre Ferrari vyzerať, módny dom Armani nie je žiadnym nováčikom v oblasti funkčného oblečenia. V minulosti obliekal Armani bežcov a taliansky národný futbalový tím. Podľa dostupných informácií bude oblečenie vyrábané v Taliansku a spolupráca je dohodnutá na niekoľko rokov.

Nový smer spoločnosti bude zahŕňať zábavné prvky určené pre samotných zákazníkov. Tematické parky sa už nachádzajú v Abú Dhabí a Barcelone. Okrem toho sú k dispozícii dve talianske múzeá a plánuje sa otvorenie simulačných centier pre fanúšikov Formuly 1. Centrá budú určené pre fanúšikov, ktorí sa nemôžu dostať na testovaciu dráhu. K luxusným službám bude patriť nová reštaurácia v sídle spoločnosti v Maranelle. Reštauráciu vedie uznávaný šéfkuchár Massimo Bottura.

Zdroj: Barrons

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.