Značka Zenith predstavila svoju prvú dámsku kolekciu hodiniek

Bolo prekvapením, keď sa značka Zenith rozhodla odkloniť sa od veľmi populárnych a oceňovaných pánskych hodiniek a predstavila svoju prvú dámsku kolekciu Defy Midnight. Kľúčovým prvkom dizajnu novej kolekcie je motív hviezd. Môžeme ho nájsť napríklad na sekundovej ručičke spolu s niekoľkými malými hviezdičkami, ktoré sa nachádzajú v hornej časti ciferníka.

Generálny riaditeľ značky, Julien Tornare, pri príležitosti uvedenia kolekcie na trh, uviedol: „Značka Zenith má vo svojom logu hviezdu, a taktiež sme chceli podčiarknuť myšlienku toho, že môžete mieriť až ku hviezdam.“ Spomínané hodinky sú poháňané strojčekom Elite 670 SK, ktorý si firma vyrába sama. Tento strojček sa používa aj v pánskych modeloch 41 mm Defy Classic Titanum a Ceramic. Strojček je tenký neuveriteľných 3,88 mm, vďaka čomu je ideálny na použitie v dámskych hodinkách.

Aby boli hodinky v tejto kolekcii pre ženy ešte praktickejšie, sú vybavené systémom rýchlej výmeny remienkov. Tornare ďalej poznamenal: „Ženy dokážu robiť veľké množstvo vecí naraz, preto sme chceli vylepšiť aj funkčnosť hodiniek, ktoré sú pre ne určené. To je dôvod, prečo sú remienky vymeniteľné. Oceľový remienok môžete napríklad použiť, keď idete cvičiť. Neskôr, večer, keď si oblečiete červené kokteilové šaty na párty, môžete použiť červený remienok. Výmena je naozaj veľmi rýchla.“

Súvisiace: Značka Franck Muller uvádza dva modely dámskych hodiniek z kolekcie Vanguard

Každý kus hodiniek je dodávaný s ďalšími tromi remienkami, takže máte možnosť zmeniť vzhľad hodiniek raz-dva. Puzdro ciferníka z nehrdzavejúcej ocele má rozmery 36 x 10,35 mm a bolo navrhnuté tak, aby vyhovovalo štíhlejším zápästiam ženy. Ceny začínajú na 8 900 frankov (približne 9500 dolárov) za model bez diamantového rámu a 10 900 frankov (približne 11 600 dolárov) v prípade modelu so 44 diamantmi na ráme.

Zdroj: EuropaStar

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.