Značka Valentino sa bude na tvorbe pohlcujúceho módneho zážitku podielať spoločne s fotografom Nickom Knightom

Zatiaľ čo pomaly vstupujeme do leta plného digitálnych týždňov módy, značky zápasia s tým, ako čo najlepšie pretaviť dramatickosť a poetickosť živých módnych prehliadok na obrazovky zariadení roztrúsených po celom svete. Zatiaľ čo niektorí vo veľkom protestujú kvôli nedostatku emócie na videu, mnohí zasa plne podporujú 3D technológiu a mapovanie tela modelov ako nový a vzrušujúci spôsob odkomunikovania módy. Ešte viac ľudí z priemyslu by však radšej ostalo len pri takzvaných lookbookoch (a teda zbierkach fotografií módnych kolekcií) a počkalo si na dobu, kedy sa svet opätovne vráti do starých koľají oficiálnych týždňov módy.

Luxusná módna značka Valentino sa však rozhodla spoločne s inovátorom v online módnom priemysle vyslať svetu rázny odkaz. Oznámila totižto produkciu pohlcujúceho módneho zážitku vytvoreného popredným fotografom Nickom Knightom.

Daná udalosť sa má odohrať vo veľkom filmovom štúdiu Cinecettà v Ríme dňa 21. júla. Ide o priestor, ktorý posledne hostil módne prehliadky značiek ako Chanel, či Moschino. Je známe, že nasledujúca živá udalosť v danom priestore má „spájať ľudský a digitálny svet“, pričom na obdiv vystaví hodnoty luxusného krajčírstva svojim každým jedným vytvoreným kúskom. Čo to však znamená? To sa dozviete už v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Súvisiace: Všetko najlepšie, pán Valentino! Pocta Hamisha Bowlesa majstrovskému návrhárovi

V snahe nezaostať za organizáciou Fédération de la Haute Couture et de la Mode’s a jej oficiálnym digitálnym týždňom módy s plánovaným dátumom uskutočnenia od 6. do 8. júla, vydala značka Valentino videoukážku tohto zážitku. Dané video, produkované Knightom malo objasniť potenciál hybridných fyzickodigitálnych prehliadok, a teda takzvaných „fyzi-tálnych“ prehliadok (daný termín je však v súčasnosti jedným z tých menej šťastne skoncipovaných nových pojmov priemyslu).

S týmto partnerstvom sa tak značka Valentino stala prvou veľkou značkou, ktorá ohlásila svoje prehodnotenie módneho digitálneho potenciálu. Aj napriek faktu, že Knightova platforma Showstudio posúvala hranice módneho potenciálu vo filme už od roku 2001, väčšina priemyslu sa na silu kinematografie chytala len veľmi pomaly.

Do dnešného dňa pritom žiadni iní video umelci, režiséri alebo inovátori neohlásili, že sa v priebehu tohto leta zúčastnia digitálnych týždňov módy. Ide pritom o nesmierne zvláštnu situáciu, nakoľko s umením a hudbou sa móda dokázala spojiť pomerne rýchlo, a to či už prostredníctvom rôznych spoluprác, spoločných udalostí, či zdieľaných projektov na sociálnych médiách.

Zdroj: Vogue

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.