Značka Jaquet Droz predstavila hodinky so siedmymi animáciami a 216 diamantmi

Švajčiarska značka luxusných hodiniek Jaquet Droz sa preslávila svojou jedinečnou zručnosťou vo využívaní tradičných dekoratívnych metód, ako aj používaním automatizovaných mechanických výtvorov, ktoré napodobňujú reálny život. Mechanické umenie tohto výrobcu so sídlom vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds sa tentokrát prejavilo na unikátnych hodinkách, ktoré oslavujú vášeň zakladateľa tejto značky pre vtáky a prírodu.

Nový jedinečný model s názvom Tropical Bird Repeater zobrazuje prírodnú scenériu s automatizovaným kolibríkom v pohybe, ktorý vyniká na kompletne ručne gravírovanom a ručne maľovanom tropickom pozadí. Ciferník pokrytý perleťovou vrstvou zohráva úlohu plátna, na ktorom sú zobrazené úžasné umelecké diela – môžeme tu pozorovať prekvitajúcu tropickú divočinu s pávom, tukanom, vážkami a kolibríkom. Krídla mechanického kolibríka kmitajú 40-krát za sekundu, čo je vo svete luxusného hodinárstva historickým úspechom.

Páv na pozícii piatej hodiny rozkladá a skladá svoj chvost, zatiaľ čo tukan na pozícii tretej hodiny vykúka spoza listov rastliny Monstera deliciosa a otvára svoj mechanický zobák. Na deviatej hodine sú viditeľné tri elegantné vážky tancujúce vo vzduchu, ktoré mávajú svojimi malými krídlami namaľovanými fluorescenčnou farbou Super-LumiNova, ktorá svieti v tme. Hodinky sú schopné „prehrať“ celkovo sedem animácií, ktoré môžu trvať až viac ako 12 sekúnd a odohrávať sa v rámci štyroch rôznych scenárov.

Malý ciferník na pozícii 12 hodín je zdobený 180 diamantmi oválneho tvaru – v celkovej hodnote 1,8 karátov – ​​ktoré sú takmer neviditeľne umiestnené v strednej časti. Puzdro týchto unikátnych hodiniek dosahuje priemer 47 milimetrov a rovnako ako hodinové a minútové ručičky je vyrobené z 18-karátového červeného zlata. Všetky viditeľné komponenty boli ručne gravírované v umeleckom štúdiu Ateliers d’Art, pričom do samotného puzdra je osadených ďalších 36 diamantov oblého tvaru v celkovej hodnote 2,76 karátov.

Súvisiace:
Najlepšie nové hodinky z aktuálneho veľtrhu Baselworld
Jaquet Droz predstavil hodinky Grande Seconde s mimoriadne vzácnymi minerálmi

Model Tropical Bird Repeater poháňa hodinový strojček RMA89 priamo z dielne značky Jaquet Droz. Tento mechanizmus je vybavený mimoriadne tichým kolesovým regulátorom a disponuje 50-hodinovou rezervou náťahu. Tento jedinečný skvost je doplnený ručne vyrobeným tmavozeleným remienkom z kože aligátora, ktorý je vybavený skladacou sponou z 18-karátového červeného zlata.

Zdroj: Worldtempus

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.