Značka Gucci sa stala súčasťou iniciatívy The Lion’s Share Fund

Je faktom, že zvieratá žijúce vo voľnej prírode sú nielen úchvatné, exotické a roztomilé, ale nanešťastie v dnešnej dobe aj vo veľkej miere bytostne ohrozené.

Práve z toho dôvodu sa značka Gucci rozhodla stať členom iniciatívy The Lion’s Share Fund, aby týmto tvorom pomohla zabezpečiť bezpečné a vitálne prostredie pre život.

Tento unikátny projekt je riadený Rozvojovým programom Spojených národov, ktorý sa usiluje o trvalé udržanie rozmanitosti života na zemi. S podnikateľskými a komerčnými subjektami pritom spolupracuje vskutku jednoduchým spôsobom.

Totižto zakaždým, keď sa v reklame spoločnosti objaví zviera, tvorcovia budú požiadaní, aby svojimi mediálnymi výdavkami vo výške 0,5% prispeli na účet fondu daného projektu. Peniaze, ktoré sa týmto spôsobom vyzbierajú, budú následne využité na riešenie kríz v prírode a na zachovanie jej rozmanitosti naprieč celým svetom. Rozvojový program si pritom za cieľ stanovil vyzbieranie aspoň 100 miliónov dolárov v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Súvisiace: Švajčiarsky filantrop daroval $1 miliardu na záchranu planéty

Predseda a výkonný riaditeľ značky Gucci, Marco Bizarri, na margo iniciatívy uviedol: „Fond The Lion’s Share je dôležitým prídavkom k našej konzervatívnej stratégii. Život vo voľnej prírode totižto poskytol základnú inšpiráciu na vytvorenie toho, čo je integrálnou súčasťou nášho príbehu. S neustále sa zvyšujúcimi hrozbami, ktorým rozmanitosť prírody čelí, sú podľa nášho názoru iniciatívy ako The Lion’s Share Fund nesmierne potrebné. Majú totižto potenciál byť zmenou, ktorá prirodzeným spôsobom prepojí podnikateľskú komunitu s priamymi akciami zameranými na ochranu životného prostredia viacerých ohrozených živočíchov a taktiež aj ich samotných.“

Značka Gucci však nie je prvou, ktorá takýto ušľachtilý krok vykonala. Luxusná značka Prada už totižto začiatkom tohto roka spojila svoje sily s organizáciou UNESCO. Pre viac informácií kliknite na odkaz.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.