Značka Chopard je priekopníkom v etickom šperkárstve

Zostavovanie prestížneho náhrdelníka s turmalínom typu paraíba od značky Chopard.

Švajčiarska značka luxusných doplnkov Chopard sa preslávila svojou kolekciou Green Carpet, v rámci ktorej podčiarkuje dôležitosť environmentálne uvedomelého získavania vzácnych materiálov. Za zmienku stoja napríklad smaragdy od spoločnosti Gemfields a zlato ocenené certifikátom Fairmined, ktoré Chopard využíva vo svojich výrobkoch. Luxusná značka však na poslednom ročníku prestížneho podujatia Baselworld oznámila, že túto iniciatívu plánuje posunúť ešte o krok ďalej. Počnúc júlom tohto roka bude totiž pri výrobe náramkových hodiniek a šperkov využívať výhradne 100% „etické zlato“, ktoré je nadobudnuté zo zodpovedných a overených zdrojov v súlade s environmentálnymi a sociálnymi normami.

Náhrdelník značky Chopard s eticky nadobudnutým turmalínom typu paraíba. Jedná sa o prvý doplnok zo série Green Carpet Collection. S týmto luxusným šperkom sa na Filmovom festivale v Cannes prezentovala herečka Julianne Mooreová.

Značka Chopard oznámila svoj zámer v marci a odvtedy úspešne pokračuje na svojej „Ceste za dlhodobo udržateľným luxusom“. Jedná sa o niekoľkoročný projekt, v rámci ktorého sa švajčiarsky výrobca snaží presadzovať princípy environmentálne uvedomelého hospodárenia v rámci hodinárskeho a šperkárskeho priemyslu.

Súvisiace: Rebríček 10 najluxusnejších značiek šperkov na svete

Najnovším príkladom pozoruhodnej snahy tejto značky je náhrdelník s brúseným turmalínom odrody paraíba, ktorým sa ozdobila herečka Julianne Mooreová počas 71. ročníka Filmového festivalu v Cannes.

Julianne Mooreová na červenom koberci počas 71. ročníka Filmového festivalu v Cannes s turmalínovým šperkom značky Chopard.

Štýlový doplnok s jedinečným kameňom sa radí do tohtoročnej série šperkov s názvom Green Carpet Collection. Za jeho dizajnom stojí Caroline Scheufeleová, ktorá stojí na čele značky Chopard, pričom do svojho tvorivého procesu zapojila aj samotnú Mooreovú. Táto Oskarom ocenená herečka totiž už dlho podporuje a propaguje projekt „Cesta za dlhodobo udržateľným luxusom“ a vo veľkej miere sa podieľa na návrhoch nových produktov v rámci environmentálne založenej kolekcie šperkov. Mooreová spolu so Scheufeleovou dokonca navštívila ženevské sídlo značky Chopard, kde sa zoznámila so šperkárskymi dielňami a výrobným procesom luxusných doplnkov.

Caroline Scheufeleová a Julianne Mooreová pri dizajnovaní náhrdelníka.

Súčasťou úžasného náhrdelníka je 34-karátový brúsený turmalín, ktorý sa pôvodom viaže k štátu Paraíba na severovýchode Brazílie. Tento vzácny kameň získala luxusná značka od dodávateľa, ktorý ťaží a distribuuje všetky svoje produkty v súlade so všeobecne uznávanými environmentálnymi a sociálnymi princípmi. Samotný turmalín ja v rámci náhrdelníku doplnený brúsenými diamantmi, ktoré pochádzajú od dodávateľov schválených takzvanou Radou pre zodpovedné šperkárstvo. Všetky vzácne kamene sú osadené do rámu z bieleho zlata, ktoré je certifikované ako Fairmined, teda „férovo vyťažené“.

Julianne Mooreová s turmalínovým náhrdelníkom zo série Green Carpet Collection.

Pôvod vzácneho turmalínu je možné sledovať od ťažby v bani Mavuco v africkom štáte Mozambik až po spracovanie v dielňach značky Chopard v Ženeve.

Súvisiace: Tento start-up využíva blockchain pri boji s falzifikátmi

Každá fáza dodávateľského reťazca šperkárskych materiálov je realizovaná v súlade so smernicami agentúry Eco-Age, ktorá sleduje dopad ťažby a spracovania na životné prostredie, dbá na dodržiavanie pracovnej etiky a dôsledne dohliada na rešpektovanie ľudských práv.

Caroline Scheufeleová a Julianne Mooreová v sídle značky Chopard v Ženeve.

Mooreová uviedla: „Nosenie šperkov značky Chopard je pre mňa poctou, pretože viem, že každý drahokam a všetko zlato použité pri výrobe, boli nadobudnuté zo zodpovedných a overených zdrojov. Caroline Scheufeleová je skutočnou priekopníčkou na poli etického šperkárstva. Za jej úspechom stojí obrovská vášeň a neutíchajúca motivácia. Jednoducho sa rozhodla robiť veci inak a každým rokom prekračuje nové míľniky.“

Zdroj: TheSun

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.