Značka Bovet predstavila nové luxusné hodinky Edouard Bovet Tourbillon

Svetoznáma hodinárska značka Bovet v roku 2012 uviedla na trh hodinky modelu Rising Star, ktoré sa stali okamžitou senzáciou. Ich ciferník totiž udával čas v troch rozdielnych časových pásmach a zároveň odkrýval zdobený povrch vnútorného mechanizmu hodiniek. Tento model sa v tom čase stal najžiadanejším výrobkom značky a vypredal sa v priebehu zarážajúco krátkeho časového intervalu. Nie je preto žiadnym prekvapením, že značka Bovet sa znovu rozhodla vložiť dôveru a nádeje do overeného súboru znakov, ktorý jej v minulosti priniesli taký úspech.

Súvisiace: Investovanie do klasických hodiniek sa oplatí

V polovici januára sa v Ženeve konalo populárne hodinárske podujatie Salon International de la Haute Horlogerie Genève, počas ktorého tento výrobca predstavil svoj najnovší model hodiniek s názvom Edouard Bovet Tourbillon. Je však potrebné poznamenať, že sa vôbec nejedná o bezduchú kópiu hodiniek Rising Star. Hodinárska spoločnosť využila túto príležitosť a do svojho nového modelu zakomponovala niekoľko technických a estetických zdokonalení, ktoré z neho robia omnoho atraktívnejší kúsok v porovnaní so svojimi predchodcami. Značka Bovet sa navyše preslávila tým, že jej modely sú síce vybavené klasickým náramkom, no svojím vzhľadom sa ponášajú na luxusné vreckové hodinky z čias dávno minulých. Výnimkou nie je ani Edouard Bovet Tourbillon.

Model Edouard Bovet Tourbillon v prevedení vreckových hodiniek.

Keď vezmete do ruky model Edouard Bovet Tourbillon, na prvý pohľad Vás upútajú zdokonalené krivky puzdra týchto hodiniek. Mnohé predchádzajúce produkty značky Bovet sa totiž vyznačovali o niečo rovnejšími stranami. Dve sekundárne ručičky ciferníku, ktoré udávali čas v rôznych časových pásmach sveta, boli nahradené rotujúcimi pologuľami. Tie sú vyrobené z titanu a ošetrené štedrou vrstvou látky Super-LumiNova, ktorá je zodpovedná za fluorescenciu týchto prvkov v tme.

Súvisiace: 7 luxusných značiek, ktoré Vám vyrobia hodinky na mieru

Rotujúce zemské hemisféry dodávajú hodinkám trojrozmerný nádych a podčiarkujú cestovateľskú hodnotu tohto produktu. Model Edouard Bovet Tourbillon je totiž pomenovaný podľa jedného z bratov, ktorí stáli za zrodom tejto hodinárskej spoločnosti v 19. storočí. Eduard Bovet bol známym milovníkom cestovania a medzi jeho obľúbené destinácie patril najmä Ďaleký východ.

Hodinky Edouard Bovet Tourbillon.

Zásadný rozdiel medzi modelmi Rising Star a Edouard Bovet Tourbillon je v rezerve náťahu, ktorá sa zvýšila zo siedmych až na desať dní. Zdokonalený vnútorný mechanizmus hodiniek navyše nemá problém s udržiavaním chodu rotujúcich hemisfér a nového ukazovateľa dňa a noci. Tourbillon hodiniek je v novom modeli fixovaný iba zo spodnej strany a jeho hmotnosť je zároveň optimalizovaná pomocou nových titánových komponentov.

Zdroj: WatchTime

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.