Zistite, ktorý ázijský miliardár má najväčšiu zbierku luxusných automobilov

Mukesh Ambani pri svojich automobiloch.Nie je novinkou, že ultra bohatí ľudia radi míňajú peniaze na tie najlepšie automobily. Za ktorými značkami sa najbohatší ázijskí zberatelia najviac otáčajú? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

V sídle Mukesha Ambani je rodinnej zbierke áut venovaných šesť poschodí:

Jedným zo žiarivých bodov života ázijských boháčov je, že si môžu dovoliť tie najluxusnejšie automobily na svete. Ak by ste navštívili Mukesha Ambani v jeho panskom sídle v indickom Bombaji, našli by ste 168 vozidiel, zaparkovaných na prvých šiestich poschodiach. V zbierke sa nachádza aj model Rolls-Royce Cullinan a Bentley Bentayga, no jeho najdrahšie auto je v Nemecku a jedná sa o na mieru vyrobené obrnené BMW 760i v hodnote 1,4 milióna dolárov.

Sultán Hassanal Bolkiah sa zvykol po nociach pretekať vo svojich Ferrari autách s princom Jefrim:


Sultán Hassanal Bolkiah pri Ferrari.

Brunejský sultán Hassanal Bolkiah vedie krajinu od roku 1967 a za ten čas stihol nazhromaždiť majetok v čistej hodnote 20 miliárd dolárov. Takže vôbec nie je prekvapením, že vlastní zbierku vozidiel v celkovej hodnote 4 miliárd dolárov. Za svojich mladých čias sultán niekoľkokrát porušil protokol a so svojim bratom princom Jefrim po nociach pretekal vo svojich superautomobiloch značky Ferrari. V jeho rozsiahlej zbierke 5 000 luxusných vozidiel sú napríklad automobily ako Rolls-Royce, McLaren F1 a jediný Mercedes-Benz CLK GTR na svete, ktorého volant je na pravej strane.

Hamdan bin Hamdan Al Nahyan zo Spojených arabských emirátov uchováva svoje autá v pyramíde

Hamdan pri jednom zo svojich automobilov.

Kupovať si automobily tej istej značky a modelu môže vyvolať v ľudoch údiv a pohoršenie, no šejk Hamad Bin Hamdan si z toho očividne nič nerobí. Vlastní totiž sedem modelov automobilov Mercedes-Benz triedy S v rozličných farbách. S čistou hodnotou majetku vo výške 20 miliárd dolárov sa “Dúhový šejk” môže prehrabávať v dolároch, získaných vďaka kontrole rodiny nad zásobami ropy v Abu Dhabí.

Ku cti mu slúži, že je ochotný sa so svojou zbierkou 200 modelov áut podeliť s ostatnými, keďže slúži ako národné automobilové múzeum, umiestnené v kovovej pyramíde. Medzi klasickými ale aj výstrednými modelmi nájdete niekoľko modelov vozidiel typu Mini Cooper alebo Dodge Power Wagon a dokonca aj automobil newyorskej polície.

Khalid Abdul Rahim uprednostňuje moderné autá pred klasickými

Zbierka automobilov.

Khalid Rahim, obchodný magnát z Bahrainu a veľká ryba v stavebnom priemysle, sa k svojej zberateľskej vášni postavil inak ako ostatní zberatelia v rebríčku. Do svojej zbierky si radšej vyberá moderné automobily, a to konkrétne Lamborghini Miura, Porsche GT1 a podobne ako Sultán Hassanal Bolkiah – jedno z 20 vyrobených modelov vozidiel Mercedes-Benz CLK GTR, ktoré už v roku 1997 stálo 1,5 milióna dolárov.

Turki bin Abdullah si zabalil svoje automobily do zlatého vinylu

Zlaté automobily Turki bin Abdullaha.

Turki bin Abdullah Al Saud je úplný opak nenápadného. Kým ostatní automobiloví nadšenci skrývajú svoje automobily do bezpečia svojich tajných garáží, saudský princ rád svojimi nablískanými zlatými autami púta pozornosť. Jeho rozsiahla zbierka zahŕňa Mercedes-Benz G63 AMG 6X6 za cenu 500 000 dolárov, ako aj Lamborghini Aventador SuperVeloce v podobnej hodnote.

Zdroj: SCMP

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.