Ženy a dokonca aj muži v Číne utrácajú milióny za to, aby si nechali pretiahnuť uši v nádeji, že ich tvár bude vyzerať štíhlejšia

Trendy sú zábavné, včerajší nedostatok je dnešnou prednosťou. Najnovšie to nie je botox, ploché brucho, či výplň pier, ale „elfove uši“, ktoré sa stali túžbou mladých Číňanov a Číňaniek. Tí sú ochotní zaplatiť za predĺženie svojich uši, pretože si myslia, že ich tvár potom pôsobí štíhlejšie.

Tento trend sa šíri ako lesný požiar a čínske sociálne siete sú zaplavené príspevkami ľudí, ktorí sa chvália výsledkami operácie svojich uší. Jeden používateľ sa podelil o svoju skúsenosť na čínskej sociálnej sieti Xiaohongshu. “Je to úžasné! Na tvári som nič nezmenil a napriek tomu mi moji priatelia vravia, že odvtedy vyzerám inak. Moja tvár vyzerá menšia, ja vyzerám múdrejšie, atď ”.

Zákrok nepodstupujú iba ženy. Dokonca aj muži majú záujem získať vďaka elfovým ušiam elegantne pôsobiacu tvár. Výsledok možno všeobecne dosiahnuť dvoma spôsobmi: odobraním chrupavky z inej časti tela a umiestnením za ucho tak, aby ucho vyčnievalo, alebo vpichnutím kyseliny hyalurónovej do ucha.

Yu Wenlin, lekár z kantonského lekárskeho kozmetického centra Gaoshang, k tomu uviedol: „Dovolím si tvrdiť, že po skončení tohto šialenstva po „elfových ušiach“, bude mnoho estetických fanatikov túžiť po svojich pôvodných ušiach, presne tak, ako to bolo v prípade „ celebritných nosov “, „dvojitých viečok v európskom štýle“ atď., ktoré boli kedysi veľmi populárne. “

Čínsky priemysel plastickej chirurgie je druhým najväčším trhom plastickej chirurgie na svete. V roku 2017 Čína zaznamenala viac ako 15 miliónov zákrokov plastickej chirurgie; v roku 2018 sa tento počet zvýšil na viac ako 20 miliónov zákrokov a do roku 2019 odvetvie vygenerovalo takmer 27,7 miliárd dolárov. Muži aj ženy túžiaci po kráse, neváhajú podstúpiť zákrok v nemocnici, a to aj po varovaní pred rizikami možnej infekcie, jaziev, alergií, krvných zrazenín a nekrózy kože pri použití kyseliny hyalurónovej a tvaru uší, ktoré sú po pridaní ďalších chrupaviek asymetrické.

Ani tieto riziká neodrádzajú ľudí od túžby vyzerať inak a radia sa do poradovníka na zákrok. Šanghajská spoločnosť Mylike Medical Cosmetic, hlavný poskytovateľ domácich chirurgických služieb v meste, uviedla, že dopyt je taký vysoký, že zákazníci sa musia na tento zákrok postaviť do radu: „Je to veľmi bezpečné a populárne. Máme zákazníkov, ktorí kvôli tomu čakajú každý deň v rade. “ Tak čo, stáli by ste v rade na zákrok, ktorý vašu tvár zúži a omladí?

Zdroj: SCMP

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.