Zažite jedinečnú luxusnú expedíciu na Antarktídu

Cestujte na koniec sveta vo veľkom štýle.

Spoločnosť White Desert ponúka luxusné výpravy na Antarktídu. Do svojej ponuky nedávno zaradila služby súkromného lietadla, ktoré Vás na najjužnejší kontinent odvezie priamo z Kapského mesta v Južnej Afrike. Jedného letu sa môže zúčastniť 12 pasažierov. Túto exkluzívnu ponuku využili už rôzni poprední klienti spoločnosti, medzi ktorých patrí aj astronaut Buzz Aldrin, Bear Grylls či princ Harry.

V rámci každej expedície lietadlo značky Gulfstream nad Južným oceánom prekoná takmer 3 900 kilometrov a svojich pasažierov vysadí na ľadovej pristávacej ploche v krajine, kde slnko svieti počas celých 24 hodín.

Jedná sa o dokonalý zájazd pre milovníkov adrenalínu, ktorí túžia precestovať svet v obklopení luxusu.

Sezóna 2017-2018 začína v novembri a počet voľných miest je obmedzený. Sezóna 2018-2019 je zatiaľ plne dostupná.

Cestovateľská spoločnosť ponúka na výber zo štyroch balíčkov. Ponuka s názvom „Cisári a Južný pól“ zahŕňa 8-dňovú výpravu, ktorá začína v luxusnom ubytovacom zariadení – tábore Whichaway Camp. Hostia následne navštívia kolóniu tučniakov cisárskych, ktorá pozostáva zo 6 000 dospelých a mladých jedincov tohto pozoruhodného druhu. Poslednou zastávkou expedície je americká výskumná stanica situovaná na Južnom geografickom póle – najjužnejšom bode na Zemi. Cena tohto balíčka sa na každého člena výpravy pohybuje na úrovni 78 000 dolárov.

Keď ste obmedzovaní časom a financiami, viac Vám bude vyhovovať 4-denný variant expedície s názvom „Ľad a hory“. V tomto prípade si za účasť zaplatíte $ 32 000 na osobu.

Súvisiace: 10 najlepších destinácií pre ľudí, ktorí cestujú sami

Ďalšia ponuka je propagovaná pod názvom „Najlepší deň“. Za závratnú cenu $ 195 000 na osobu si užijete súkromné 1-dňové dobrodružstvo na Antarktíde, pričom prepravovať sa budete prenajatým dopravným prostriedkom.

V poslednom balíčku sa nachádza jedinečný výlet, počas ktorého Vás bude sprevádzať astronaut Terry Virts. V programe je zahrnuté špeciálne antarktické premietanie Virtsovho filmu „Nádherná planéta“, v ktorom opisuje úžasné zážitky zo svojho pobytu na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Cena tohto dobrodružstva je $ 89 000 na osobu.

Ponuky sa môžu zdať drahé, no všetky zahŕňajú spiatočný let z Kapského mesta na Antarktídu, ubytovacie náklady, stravovanie a nápoje (vrátane alkoholu) na Antarktíde, všetky sprievodcovské poplatky, logistický personál, zapožičanie špeciálneho polárneho oblečenia a vyplatenie takzvanej „uhlíkovej dane“, ktorá predstavuje kompenzáciu vzniknutých emisií pri všetkých logistických operáciách spojených s expedíciou na Antarktídu. Tábor spoločnosti White Desert je prevádzkovaný v súlade s pravidlami nulového dopadu na životné prostredie.

Všetky potrebné informácie týkajúce sa cesty na Antarktídu nájdete na webstránke spoločnosti White Desert.

Zdroj: TheTelegraph

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.