Zaplatili by ste $270 000 za najdrahší kľúč od auta na svete?

Kľúč S177 Senturion Key sa na trhu objaví v edícii limitovanej na 177 kusov. Bude ručne vyrábaný v anglickom meste Birmingham a bude možné ho zosynchronizovať so superautami značiek ako Bentley, Ferrari, Rolls-Royce, Lamborghini a Porsche.

O čo ide: Kľúč S177 Senturion

Koľko stojí: 270 000 dolárov

Prečo je zaujímavý: Spoločnosť Senturion je vynálezcom luxusného nositeľného náramku, ktorý je možné zosynchronizovať s prestížnymi automobilmi a využívať ho ako kľúč na ich otváranie a štartovanie.

Tento unikátny doplnok si už získal obľubu napríklad aj u profesionálnych hráčov futbalu, medzi ktorých sa zaradil anglický útočník Daniel Sturridge z klubu Liverpool, či brazílsky obranca David Luiz z klubu Chelsea. Nová verzia náramku s označením S 177 Senturion Key, z ktorého sa na trhu objaví iba 177 kusov, sa aj z tohto dôvodu efektívne stala prominentným zberateľským predmetom.

Štýlový dizajn zahŕňa priehľadnú časť vyrobenú zo zafírového skla, cez ktorú je možné pozorovať mechanické súčasti náramku a technológiu zodpovednú za fungovanie celého systému. Keď je vozidlo odomknuté, vnútorný mechanizmus náramku sa stáva viditeľným a vizuálne pripomína prevodový systém automobilu.

V tomto inovatívnom kľúči sa dokonale odzrkadľuje britské remeselné spracovanie a moderné technológie.

Kľúč S177 Senturion je ručne vyrábaný v anglickom meste Birmingham, pričom samotný rám je starostlivo zostavený z komponentov s hrúbkou menšou ako jedna desatina tisíciny mikrónu. Mechanizmus, ktorý drží náramok na Vašom zápästí, je vyrobený z pevného titánu a zahŕňa techniky používané na piestoch vo vozidlách Formuly 1. Jadro tohto technologického doplnku je zostavené z uhlíkových vlákien a vyrobené v súlade s prísnymi štandardmi, ktoré sa aplikujú v zariadeniach používaných astronautmi.

Náramok je vyrobený z luxusných materiálov, medzi ktoré patria napríklad aj úlomky meteoritu starého viac než 4,9 miliardy rokov. Každý jednotlivý náramkový kľúč je vyrobený na mieru podľa požiadaviek budúceho majiteľa. Spoločnosť Senturion v rámci dekorácie náramku ponúka vykladanie ručne brúsenými drahými kameňmi, pričom svoj vlastný kľúč si môžete ozdobiť až 198 kusmi diamantov. Rôzne prevedenia sa však výrazne líšia podľa vkusu konkrétneho nositeľa.

Najprestížnejšia kombinácia jadra, vložiek, drahých kameňov a remienka dosahuje cenu na úrovni 270 000 amerických dolárov.

Súvisiace:
7 najextravagantnejších interiérov luxusných automobilov sveta
Priehradka v modeli Bentley Bentayga sa odomyká odtlačkom prsta

David Luiz pomocou svojho kľúča otvára jedinečné vozidlo modelu Mercedes AMG G Wagon. Jeho náramok je pritom vyrobený z čistého a ručne tepaného 18-karátového ružového zlata a je honosne zdobený 198 čiernymi diamantmi.

Kľúč S177 Senturion samozrejme disponuje schopnosťami všetkých bezpečnostných systémov, ktoré sú v súčasnosti inštalované do moderných luxusných automobilov.

Inovatívny náramok je aktuálne možné zosynchronizovať s extravagantnými vozidlami značiek ako Bentley, Ferrari, Rolls-Royce, Bugatti, McLaren, Aston Martin, Lamborghini či Porsche.

Zdroj: Motoring Research, Tech Radar

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.