Zakúpením pobytu v tomto rezorte Tanzánie získate k dispozícii aj súkromného morského biológa

Za približe 24 500 eur na noc si na ostrove Thanda môžete užiť plávanie s bielymi žralokmi a rovnako sa zúčastniť aj ochranárskych aktivít.

Ak plánujete únik do tanzanského safari, potom si do svojho harmonogramu rozhodne nezabudnite zahrnúť aj výlet do krajiny Indického oceánu. Vďaka nemu totižto získate zážitok prekračujúci hranice toho, čo je na savane bežne možné vidieť.

V súlade s júnovými cestovnými obmedzeniami Tanzánie sa súkromný ostrov Thanda (vo vzdialenosti 29 kilometrov od pevniny, ktoré je možné prekonať 30 minút dlhým letom súkromnou helikoptérou) opätovne sprístupnil už 24. júna. Svoje brány však otvoril výhradne exkluzívnym hosťom a ich pobytom. V cene all-inclusive pobytu (s počiatočnou cenou približne 24 500 eur) si môžu hostia do sýtosti vychutnávať mnoho hotelových služieb a s nimi súvisiace bohaté hotelové vybavenie. Najzaujímavejšou a najvýnimočnejšou službou je však prístup k miestnej morskej biologičke, ktorá hostí sprevádza „etickými“ plavbami s bielymi žralokmi, výkonom ochranárskych aktivít a mnohým ďalším.

Ostrov Thanda sa nachádza v rezervácii s názvom Shungimbili Marine Reserve. To znamená, že je umiestnený medzi kontinentálnou Tanzániou a susedným ostrovom Mafia. Sprístupnený bol v roku 2016, pričom vzhľad jeho rezortu pripomína dizajn inšpirovaný pamiatkou “Kennedy Compound” nachádzajúcej sa v massachusettskej meststkej štvrti Hyannis Port.

Vďaka prísnemu zákazu rybolovu v okolitých vodách sa práve Thanda (medzi miestnymi známa ako Shungimbili) a jej susedné ostrovy stali útočiskom viac ako 280 druhov podmorských živočíchov. Spolu s nimi sa navyše ozdravili a rozhodne posilnili aj okolité koralové útesy. Pod dohľadom miestnej morskej biologičky, Rianne Laanovej, vykonáva miestny rezortný tím nepretržitý výskum a rovnako aj rôzne ochranárske aktivity. K nim je možné zaradiť všetky činnosti počínajúc pravidelným prieskumom rýb, cez monitorovanie morského dna, až po vytváranie malých koralových škôlok, ktoré majú napomáhať rastu koralov a podporovať ich ozdravenie.

V priebehu štyroch mesiacov (počas ktorých bol ostrov z dôvodu šírenia pandémie uzavretý) strávil personál rezortu obrovské množstvo času vykonávaním predovšetkým ochranárskych aktivít. Venovali sa však aj iným projektom, ku ktorým sa radia ako tvorba (v súčasnosti už prosperujúcej) zeleninovej záhradky, tak aj budovanie bariér určených na ochranu ostrova pred eróziou.

Hostia sa môžu pripojiť k morskému tímu a spoločne s ním vykonávať ochranárske aktivity.

Ako spomínaná morská biologička uviedla: „Hostia majú k mojim službám plný prístup. Navyše ak budú mať záujem, môžem sa s nimi podeliť aj o mnohé zaujímavé informácie a fakty.“ Okrem poskytovania rozhovorov vedie biologička aj šnorchlovacie exkurzie, vďaka ktorým môžu hostia pozorovať mnohé koralové škôlky. Od októbra do marca taktiež sprevádza hostí „etickými“ plavbami s bielymi žralokmi, ktoré sa uskutočňujú v blízkosti Thandy. Ide o jedny z najlepších plavieb v prípade, ak túžite pozorovať hejná tých najväčších rýb na svete.

Súvisiace: Zabudnite na súkromný ostrov. Túto zimu môžete mať pre seba celé súostrovie

V prípade takejto prehliadky budete mať príležitosť uzrieť najmä ich mladé samce, ktoré dorastajú až do dĺžky deviatich metrov. Vzhľadom na to, že sa v okolí nenachádzajú žiadne iné lode, ani turisti, podľa generálnej riaditeľky ostrovného rezortu, Antigone Medovej, je hosťom takmer na 100% garantované to, že „sa počas prehliadky stanú vlastníkmi „súkromného“ žraloka“.

Dizajn a vzhľad hlavnej hosťovskej vily v sebe spája štýl mestskej štvrti Hyannis Port a nádych Tanzánie.

Na ostrove si môžu hostia vychutnávať morské prehliadky. Rovnako sa môžu kochať pohľadom na personál rezortu, ktorý pravidelne upratuje pláže. Pomáha tým zbierať odpadky naplavené z pevniny, ktoré následne zasiela späť do tanzanského mesta Dar es Salaam za účelom ich recyklácie. Hostia sa však môžu pripojiť aj k Laanovej prechádzke pozdĺž domácich útesov v období odlivu.

Laanová je autorkou nádhernej knihy s názvom „Morský život rezervácie Shungimbu Marine Reserve“, pomocou ktorej vdychuje život podmorskému svetu Thandy ešte o niečo viac.

Ceny exkluzívnych pobytov začínajú na sume približne 24 500 eur za noc. Odporúčaná dĺžka trvania pobytu je minimálne päť nocí. Takýto pobyt je určený pre maximálne desiatich dospelých a deväť detí. Ďalší ôsmi dospelí môžu byť ubytovaní v neďalekých plážových chatkách. Ceny zahŕňajú všetko jedlo a nápoje, vstup do wellness, ostrovné aktivity, plavby pri západe slnka, pikniky na pláži a ešte omnoho viac. Pre dodatočné informácie (alebo pre vykonanie rezervácie) kontaktuje rezort na mailovej adrese: reservations@thandaisland.com.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.