Za príspevok o znížení svojej uhlíkovej stopy prostredníctvom nového elektrického Mercedesu utŕžil Lewis Hamilton urážky a posmech

Jednalo sa o Mercedes v hodnote 100 000 dolárov.

Celebrity s masívnou fanúšikovskou základňou followerov na platformách sociálnych médií často zabúdajú na to, že Internet si nikdy nenechá ujsť možnosť patrične poukázať na akékoľvek pokrytectvo. Predovšetkým nie v prípade, kedy ide o globálne otepľovanie, či zachovanie nášho životného prostredia.

Nie je to tak dávno, čo Arnold Schwarzenegger (pomerne hlasný klimatický aktivista) čelil hnevu sociálnych médií na základe ním uverejnenej fotografie. Arnold na nej totižto šoféroval vojenské vozidlo obrovských rozmerov, ktorým mieril na každodenný nákup v najbližších potravinách.

Tentokrát sa však hnev Internetu zameral na šesťnásobného majstra Formuly 1, Lewisa Hamiltona. 35-ročná superstar motoristického športu bola zosmiešnená za svoj prísľub znížiť svoju uhlíkovú stupu prostredníctvom využitia elektrického automobilu značky Mercedes. V nedávnom príspevku na Instagrame sa totižto Hamilton rozhodol v rámci komunity svojich fanúšikov verejne propagovať výmenu klasických automobilov za tie elektrické. Podľa jeho názoru má totižto práve takýto krok zachrániť svet od globálneho otepľovania.

Aj napriek tomu, že daný príspevok v sebe niesol istý odkaz podporujúci trvalo udržateľnú jazdu automobilom, v konečnom dôsledku išlo len o propagačný príspevok. Britský jazdec Formuly 1 ním schvaľoval a vychvaľoval nadchádzajúci kompletne elektrický model EQS od značky Mercedes-Benz, ktorého zahájenie predaja má nastať už v priebehu budúceho roka.

Vo svojom príspevku na Instagrame Hamilton napísal: „V poslednej dobe sa usilujem znížiť svoj dopad na životné prostredie. Vykonávam preto vo svojom živote mnoho zmien. Prvým krokom na mojej ceste k lepšiemu životu bolo porozumenie môjho osobného dopadu na planétu. Iba tak som mohol začať so zmenami smerujúcimi k vylepšeniu jej stavu. Od danej doby som viditeľne znížil svoju uhlíkovú stopu, ktorá je produkovaná predovšetkým mojou kariérou v rámci Formuly 1 (trvajúcou už od roku 2007). Zredukoval som svoje cestovanie v každej možnej oblasti, začal som si pestovať vlastné potraviny a mimo pretekárskych okruhov využívam elektrické vozidlá všade tam, kde je to možné.“

Tento príspevok však nenašiel porozumenie medzi Hamiltonovými fanúšikmi, ktorí ho na jeho základe označili za pokrytca. Lewis Hamilton (ktorý podľa informácií prestížneho časopisu Forbes získava od spoločnosti Mercedes ročnú mzdu vo výške približne 38 miliónov libier), totižto disponuje garážou plnou tých najdrahších exotických superautomobilov a hyperautomobilov s masívnymi benzínovými motormi. Radí sa k nim ako McLaren P1, tak aj LaFerrari, Pagani Zonda 760LH a mnoho ďalších.

Rozhnevané reakcie fanúšikov Hamiltonovi navyše pripomenuli, že rovnako vlastní aj súkromné lietadlo. Jeden z jeho priaznivcov ho preto na základe všetkých vyššie uvedených informácií nazval „klaunom“. Aký je váš názor? Zaslúžil si Hamilton takúto kritiku alebo je faktom, že berieme celebrity až príliš vážne?

Zdroj: TheSun

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.