Za $35 000 môžete mať Louvre len sami pre seba

Chceli by ste zažiť Louvre v Paríži len pre seba, podobne ako Jay- Z a Beyonce? Jedno z najväčších a najznámejších múzeí sveta, ktoré každoročne priláka 10,2 milióna návštevníkov a zároveň ponúka možnosť sólo prehliadok. Nejde o súkromné prehliadky s odborným špecialistom múzea, ale o prehliadku, ktorá ti poskytne úplne celé múzeum len pre seba bez otravných a dotieravých turistov navôkol.

Znamená to tiež, že sa viac už nemusíte predierať cez zástupy ľudí len preto, aby ste sa dostali k obrazu Mony Lisy. Môžete si podobne ako Jay-Z a Beyonce natočiť video pri najoslavovanejšom sochárskom diele gréckej bohyne víťazstva Niké, alebo sa môžete prechádzať Napoleonovým salónikom so zamatovými stoličkami a krištáľovými lustrami a pritom sa správať akoby ste tieto komnaty vlastnili.

Ale aby ste túto výnimočnú ponuku získali, musíte zaplatiť nejakých 30 000 eur (čo je približne 34 000 dolárov). Bežná cena lístka sa pohybuje okolo 15 eur čiže 17 dolárov.

Podľa stanice CNN túto jedinečnú 90-minútovú prehliadku ponúka luxusná cestovná kancelária Family Twist, založená v Paríži. Prvá požiadavka vzišla od bohatého klienta zo Šanghaja, ktorý požiadal zakladateľku Family Twist – Magali Dechelette o to, či by mu vedela pomôcť uskutočniť jeho víziu mať Louvre len pre seba. Trvalo to síce tri mesiace organizácie, ale Dechelette mu sen splnila. V súčasnosti je schopná poskytnúť služby aj ďalším bohatým klientom, ktorí taktiež bažia po rovnakej úrovni prístupu.

Beyonce a Jay´Z v Louvri pri natáčaní videa „Apesh**t“ (snímka z „Apesh**t videa).

Prehliadka začína vo večerných hodinách. Hostia sú vyzdvihnutí o 18:30 z ich hotelovej recepcie (múzeum sa oficiálne uzatvára o 18:00 počas štyroch dní v týždni) a sú dovezení automobilom značky Tesla až k sklenenej pyramíde I.M Pei. Prehliadka začína v stredovekej časti Louvre, ktorá pôvodne v 12. storočí slúžila ako podzemná väznica. Návštevníkov uvíta historik umenia, ktorý im odovzdá obálku. Podobne ako pri skutočnej honbe za pokladom. Súčasťou obálky sú karty s čiastočnými vyobrazeniami umeleckých diel (ako napríklad oko Mony Lisy alebo mačka z impozantného obrazu Paola Veronese – Svadba v Káne Galilejskej. Počas prehliadky sa návštevníci snažia spoznať tieto čiastočné vyobrazenia jednotlivých historických pamätihodností.

Súvisiace: Louvre v Abú Dhabí otvorí brány už v novembri

Počas hodiny a pol však nie je možné si prezrieť všetkých 38 000 kusov vystavovaného umenia. Preto sú do prehliadky zahrnuté len tie najvýznamnejšie diela ako už tie vyššie spomenuté a tiež napríklad aj socha Melónskej Venuše alebo obraz Jacques-Luis Davida – Korunovácia Napoleona. Je takmer isté, že v prípade akýchkoľvek požiadaviek týkajúcich sa osobitých záujmov klientov, by pani Dechelette vyvinula nemalé úsilie, aby vám vyhovela. Podľa všetkého za nejaký ten extra poplatok.

Prehliadka končí pri obraze Mony Lisy. Okrem toho počas prehliadky sa môžu návštevníci tešiť pár prekvapeniam, ako napríklad tancujúca balerína pri schodisku vedúcom k dielu gréckej bohyne víťazstva Niké. Samozrejme, že sa to nedá porovnať so súkromným vstupom Jay-Z a Beyonce, ale predsa je to niečo extra.

Večerná prehliadka končí na moste Pont des Arts, rozpínajúceho sa ponad rieku Seina, kde hostia nastúpia na palubu súkromnej lode ( riečne výletné plavby Paris Bateaux Mouche river cruises sú známe turistické výletné výpravy pričom ide o loď vyššej kategórie), so servisom v podobe šampanského, syra a kaviáru, kde si môžu vychutnať nočný Paríž plavbou po rieke Seine.

Zdroj: CNN, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.