Z ošumelých motelov sa stali najštýlovejšie luxusné hotely

Je to už nejaká doba, čo sme naposledy navštívili motel. Čoskoro sa to však môže zmeniť. Po celom území Spojených štátov sa totiž objavuje nový trend, v dôsledku ktorého sa staré ošumelé ubytovacie zariadenia popri štátnych cestách menia nečakaným spôsobom – dočkali sa luxusných rekonštrukcií a jednoznačne maskulínnych modifikácií. Na scéne si vyslúžili prezývku „bro-tely“ a jednoznačne predstavujú vítaný odklon od posadnutosti moderným vzhľadom, ktorý dominoval hotelovému dizajnu od polovice minulého storočia.

Takéto motely sa často nachádzajú na miestach, ktoré sú ako stvorené na dobrodružstvo. Veľmi často sa jedná o nádherné, drevom obložené budovy s mramorovými prvkami, ktoré poskytujú dokonalé útočisko po dni strávenom na svahoch alebo v horách, kde si môžete dopriať staromódne nakrájané kúsky šťavnatého steaku. Moderné prevedenia tradičných motelov sú však okrem toho prvotriedne vybavené modernými vymoženosťami. Nájdete tu napríklad nabíjacie stanice pre elektromobily značky Tesla, špičkové kuchyne spravované najschopnejšími šéfkuchármi a komfortné spálne s posteľnou bielizňou luxusnej značky Frette.

Jediné, čo takýmto moderným motelom chýba, je nostalgia. Väčšina z nových prvkov je totiž vyrábaná na mieru a jednotlivé časti rekonštruovaného zariadenia sa snažia poskytovať nové zážitky. Takmer nič sa už nepodobá na zabudnutú históriu týchto zariadení. Výnimkou sú snáď charakteristické uhlové fasády, ktoré sú však rovnako renovované a premaľované, poprípade tradičné stoličky na terase, ktoré aj tak nikdy nevyjdú z módy.

Je niečo lákavé na tom, ako sa tieto modely snažia osloviť zákazníkov svojou štýlovou jednoduchosťou. Zďaleka sa totiž nejedná o nedostatočne či zastarane zariadené priestory, ale nie je to ani celkom hotel Ritz. Takýto prístup v hosťoch vyvoláva pocit, že sa môžu vrátiť k svojim koreňom – a podnikov, ktorým sa to darí, je v súčasnosti veľmi málo. Predstavujeme Vám tri príklady, na základe ktorých si môžete vytvoriť vlastný názor.

Scribner’s Catskill Lodge

Jednoduchý a štýlový interiér motela Scribner‘s Catskill Lodge.

Hodnotenie: Veľmi dobré

Newyorčan Marc Chodock opustil svoju kariéru vo finančnom sektore, aby mal čas venovať sa svojmu motelu v oblasti Hudson Valley. Jedná sa o drevené útočisko postavené v roku 1960, ktoré úspešne premenil na luxusné ubytovacie zariadenie s názvom Scribner‘s Catskill Lodge. Rezort sa v súčasnosti rozlieha na deviatich hektároch zalesnených pozemkov, čo pobytu v moteli dodáva jedinečnú prírodnú atmosféru. Chodock týmto spôsobom vytvoril skutočné luxusné sídlo, v ktorom nájdete napríklad aj majestátnu knižnicu z borovicového dreva, plnú umeleckých a architektonických kníh, miestneho remeselného nábytku a umeleckých diel umelcov z okolia.

Súvisiace: Opustená továreň na cukor sa zmenila na krásny luxusný hotel

Anvil Hotel

Pohľad na Hotel Anvil.

Hodnotenie: Nie zlé

Luxusný Anvil Hotel bol postavený okolo roku 1950 a nachádza sa v srdci historického centra mesta Jackson v americkom štáte Wyoming. Je vybavený 49 izbami a keď vyhľadávate dokonalý „drevorubačský komfort“, predstavuje pre Vás jednoducho perfektnú voľbu. Nájdete tu veľa dreva, mosadzných povrchov a pompéznych kobercov. Súčasťou zariadenia je aj značková predajňa spoločnosti Leatherman, kde máte možnosť doplniť svoju výstroj pred dňom stráveným na svahoch hory Jackson Hole alebo na prechádzke v divokej prírode národného parku Yellowstone.

Coachman Hotel

Hodnotenie: Radšej neskúšajte

Rustikálny interiér zariadenia Coachman Hotel.

Nebudete potrebovať priveľa fantázie na to, aby ste si predstavili, ako vyzeral Coachman Hotel na brehu jazera Tahoe za jeho zlatých čias. Stará motelová architektúra a bazén na nádvorí Vás okamžite premiestnia naspäť do 60. rokov. Pohľad na interiér je napriek tomu osviežujúci a priestory by sa dali prirovnať k „luxusnej horskej chate“, čomu prospieva najmä drevené obloženie stien a veľa prírodných kožušín. Izbám však nebola venovaná dostatočná renovácia a službám sa tiež nedarí držať krok s modernými štandardmi.

Zdroj: NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.