Z nacistického bunkru v Hamburgu sa stane luxusný hotel

Cestujúc Slovenskom, Európou, či dokonca svetom sa stretávame so všakovakou architektúrou, či ide o rodinné domy, veľké budovy, ba dokonca hotely. Niektoré na nás pôsobia milo, iné zas divne.

Častokrát v nás zanechajú aj nejaké pocity, ako napríklad historická budova Payne Mansion v San Franciscu alebo japonské väzenie, ktoré premenili na luxusný hotel, či dokonca nákladný žeriav v Kodani, z ktorého je teraz luxusný hotel a kúpele. Skrátka, kreativite sa medze nekladú. Narazili sme na niečo, čo stojí za reč, čo písalo históriu a pomohlo veľkému množstvu ľudí počas 2. svetovej vojny.

Väčšine z nás sa pri pomyslení na túto vojnu zobrazujú iba negatívne myšlienky, no nájde sa aj niečo, čo malo aj svetlé stánky. Ide o ochranné bunkre. Ako sa teda bunkre spájajú s touto témou? Bunker St. Pauli na ulici Feldstraße v nemeckom Hamburgu bol jednou z dvoch veží vytvorených nacistami, ktorý slúžil na protivzdušnú obranu počas 2. svetovej vojny v roku 1942. Sieť hotelov NH oznámila, že túto stavbu premenia na luxusný hotel a ich vlajka bude čoskoro vztýčená na streche hotela.

Súvisiace: Opustená továreň na cukor sa zmenila na krásny luxusný hotel

Počas vojny bol tento bunker úkrytom pre tisícky Hamburčanov pred náletmi. Je to neuveriteľné, ale v bunkri sa počas bombardovania Hamburgu ukrylo až 30 000 ľudí, aj keď kapacita je len 18 000. St. Pauli má veľmi dobrú polohu vzhľadom na to, že sa nachádza v centre, čo poteší nejedného zákazníka hotela. Dizajnéri odviedli skutočný kus práce na tejto impozantnej historickej budove a dali jej päť príbehov ( poschodí ), v ktorých je zakomponovaná aj strecha pyramídového tvaru, ktorá napodobňuje zelenú záhradu. Okrem hotelových priestorov sa tam bude nachádzať aj kultúrne stredisko, výstaviská, ale aj športové haly, ktoré obyvatelia mesta využijú na verejné akcie. Nhow Hotel, tiež známy aj ako Nhow Hamburg, bude disponovať 136 izbami, vrátane baru, kaviarne a reštaurácie. Dizajnéri mysleli na všetko a do návrhu hotela zakomponovali aj tzv. zelený chodník, ktorý povedie okolo hotela.

Oficiálne otvorenie je plánované v polovici roka 2021. V súčasnosti sa v bunkri nachádzajú nočné kluby, obchod s hudbou a kancelárske priestory pre umelcov a hudobníkov.

Zdroj: Businesstraveller

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.