Yujet Surfer je mix vodných lyží a surfovacej dosky

Prečo by ste si mali vybrať medzi vodnými lyžami a surfom? To je filozofia tvorcu novej vodnej hračky, ktorú musíte mať: Yujet Surfer.

Až nabudúce zakotvíte v prístave, dávajte pozor na tento motorizovaný mix. Surf, ktorý vyzerá ako zväčšená surfová doska, spája to najlepšie z dvoch vodných športov – s jedným rozhodujúcim bonusom. Jeho vynálezca, Jeremy Schneiderman, zaručuje, že na ňom každý zvládne jazdiť takmer okamžite. „Keď si ľudia prenajímajú jachtu na týždeň, chceme, aby boli šťastní v prvý, nie posledný deň, keď konečne prídu na to, ako ju ovládať. V každom veku sa na ňom dá skvele zabaviť do 10 minút.“

Vysvetľuje, že tajomstvo spočíva vo veľkosti samotnej dosky z uhlíkových vlákien – 233 cm dlhej a 67 cm širokej. Pri prototypoch YuJetu tím skúšal kratšie verzie, ktoré boli agresívnejšie a dokázali jazdiť rýchlejšie, ale boli ťažšie zvládnuteľné pre začiatočníkov. To ale neplatí v prípade konečného modelu. „Kľúčom je, že na ňom môžete stáť aj bez toho, aby sa pohýnal vpred. Minulý týždeň sme mali jeden na Havaji a bol dosť svižný na to, aby sme mohli surfovať na veľkých vlnách tak ako pri bežnom surfe, ale tiež dostatočne stabilný na to, aby na ňom mohol môj deväťročný syn jazdiť bez akejkoľvek pomoci. “

Yujet.

Schneiderman prirovnáva skúsenosti s používaním svojho elektrického surfu k zmesi troch rôznych športov. „Keď jazdíte po vode, môžete sa nakláňať doľava a doprava ako skateboardista, a zároveň má znaky vodného lyžovania, je naozaj rýchly a vyváženie je podobné ako pri wakeboard, ale oveľa jednoduchšie.“ Maximálna rýchlosť je pôsobivých 38 km/ h a na nabíjateľnej vodotesnej lítiovej batérii môže fungovať až 40 minút.

Keďže spoločnosť YuJet rozširuje svoju ponuku motorizovaných hračiek do vody, bude mať táto batéria zásadný význam a Schneiderman dúfa, že v budúcnosti uvedie na trh výrobky, v ktorých bude možné batériu ľahko vložiť a vybrať z rôznych trupov. Modulárny dizajn YuJet mu umožňuje ľahkú demontáciu, napríklad pri poruche motora, a na opravu je potrebné vrátiť iba tento kus.

Vynálezca je obozretný v detailoch a dátumoch uvedenia týchto nových hračiek do vody, ale je pripravený na uvedenie vlastnej konfigurácie na svojej webovej stránke. Umožní kupujúcim zvoliť si rôzne farby alebo dokonca predložiť svoje vlastné vzory, a za tieto dosky na mieru si bude účtovať ďalších 500 až 1 000 dolárov. Ako však vraví, aj súčasný dizajn je už dostatočne pútavý. „Sme na južnej Floride a jednou z mojich najobľúbenejších vecí je prechádzka do prístavu, kde sú zakotvené člny, a vy otáčate hlavou doľava a doprava. Je to milý dôkaz schválenia.”

Doska Yujet Surfer začína pri cene 9 999 dolárov a tú svoju si môžete objednať na yujetusa.com.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.