Waldhotel je najnovším luxusným wellness zariadením vo Švajčiarsku

 

Exteriér a vstup do hotela Waldhotel Health & Medical Excellence.

Nie je žiadnym tajomstvom, že wellness hotely a nadšenie pre zdravú výživu sú charakteristickými švajčiarskymi črtami, ktoré uznáva celý svet. Boli to predsa práve Švajčiari, ktorí nám predstavili Bircher müsli ako zdravú alternatívu tradičných raňajok. Navyše vo veľkej miere presadzujú názor, že surová strava, čerstvý vzduch a fyzická aktivita sú základom lepšej kvality života. Na tejto odskúšanej tradícií si zakladá aj luxusná dovolenková destinácia Bürgenstock Resort, v rámci ktorej nedávno vyrástlo nové zariadenie s názvom Waldhotel.

Izba Deluxe s balkónom a výhľadom.

Wellness centrum Waldhotel Health & Medical Excellence sa nachádza nad jazerom Lucerne pri pohorí Bürgenstock. Zahŕňa kúpele s celkovou rozlohou 1 207 metrov štvorcových a zdravotné centrum rozprestierajúce sa na ploche 7 180 metrov štvorcových. Hostia zariadenia sa v moderných priestoroch stretnú s najnovšími zdravotníckymi technológiami, ktoré prevádzkujú najprestížnejší lekári z celého sveta. Waldhotel vystupuje v úlohe oficiálne akreditovanej nemocnice a ponúka prístup k liečebným, diagnostickým a rehabilitačným službám, ako aj k fyzioterapii, zubnému lekárstvu, kozmetickým procedúram, starostlivosti o duševné zdravie, športovej medicíne a aktivitám spojeným s reguláciou telesnej hmotnosti.

Súvisiace: V týchto kúpeľoch hotela sa budete cítiť ako portugalskí králi

Výhľad izby Deluxe.

Za dizajn celého zariadenia je zodpovedný taliansky architekt Matteo Thun. Waldhotel je kombináciou smrekového dreva, okien siahajúcich od podlahy až po strop a neutrálnych farebných tónov, ktoré nenútene ladia s pokojným alpským prostredím. Destinácia ponúka 160 izieb a apartmánov. Hostia si hneď po príchode do wellness hotela vyberú balíčky, ktoré vyhovujú ich potrebám, a následne sa oddajú starostlivosti profesionálneho personálu. Balíček „Waldhotel Basic Med“ predstavuje nevyhnutý začiatok každého liečebného programu a jeho podmienkou sú prinajmenšom štyri noci strávené v zariadení. Zahŕňa totiž niekoľko lekárskych vyšetrení, od biometrických testov a analýzy zloženia tela, cez skúmanie funkcie pľúc, ultrazvuku brušnej dutiny, EKG a HRV, sluchové a očné testy až po analýzu energetického metabolizmu. Cena balíčku predstavuje približne 3 000 dolárov a jeho súčasťou sú aj dva telové zábaly spojené s profesionálnou masážou.

Knižnica v hoteli.

V kúpeľoch zariadenia Waldhotel sa nachádza ľadová miestnosť, soľná jaskyňa, fínska sauna, špičkové priestory určené na wellness procedúry a niekoľko veľkých bazénov. Návštevu hotela môžete využiť pri detoxikácii po nedávnych sviatkoch a oddychu od každodenného zhonu nového roka. Ideálny výsledok dosiahnete pílingom z kávy, morskej soli a detoxikačných olejov, či telovým zábalom z morských rias. Bohaté kúpeľné menu zahŕňa napríklad 75-minútovú kolagénovú tvárovú masku s využitím produktov značky Swiss Line, 60-minútovú omladzovaciu procedúru tela a tváre pomocou organických produktov značky Susanne Kaufmann, ktoré zvýšia elasticitu Vašej pokožky a sériu očistných procedúr s využitím produktov z radu Detox Intense od Dr. Ockenfelsa.

Súvisiace: Luxusné wellness procedúry inšpirované atmosférou Vianoc

Bazén a wellness.

Aj kuchyňa hotela Waldhotel kladie dôraz na všetko čerstvé a organické, pričom využíva iba minimálne množstvá soli a živočíšnych tukov. Reštaurácia Verbena ponúka menu v stredomorskom štýle, ktoré je plné organickej zeleniny, olivového oleja a doplnené 30 druhmi byliniek. Hostia tu majú k dispozícii aj prestížne kurzy varenia. Šéfkuchári a odborníci na výživu im v rámci nich vysvetlia, ako si môžu aj doma pripraviť zdravé jedlá, ktoré sú chutné a zároveň uspokojujúce.

Interiér reštaurácie Verbena.

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.