Vzácne hodinky značky Philippe Dufour sa nedávno predali za rekordných $7,6 miliónov

Model Grande Sonnerie je jedným z ôsmych takýchto modelov.

Philippe Dufour práve svojimi jedinečnými hodinkami stanovil nový svetový rekord pre nezávislých výrobcov hodiniek.

Jedná sa o model Grande et Petite Sonnerie, ktoré sa predali za $7,63 miliónov cez platformu A Collected Man. Stali sa tak najdrahšie predanými hodinkami od nezávislého hodinára a zároveň jednými z top 10 najdrahších hodiniek, ktoré zmenili majiteľa.

Hodinky ručne vyrobil Dufour, oslavovaný ako jeden z najdôležitejších žijúcich nezávislých hodinárov a sú jedným z iba ôsmich kusov svojho druhu a tretím z tejto série, ktoré opustili majstrovu dielňu. Boli vyrobené v roku 1995 pre brunejského sultána a naposledy sa objavili na verejnosti pred takmer 10 rokmi.

Hodinky sú súčasťou najzložitejšej série hodinárov. Podľa londýnskeho predajcu sa veľmi komplikovaný strojček prvýkrát objavil vo vreckových hodinkách Grande Sonnerie s minútovou repetíciou, ktoré Dufour vyvinul pre spoločnosť Audemars Piguet. Hodinár, frustrovaný nedostatkom osobného kreditu za dizajn, sa potom rozhodol použiť strojček v náramkových hodinkách a vyrábať ho pod svojím menom.

Dokončenie modelu Grande Sonnerie trvalo Dufourovi desaťročie a vyžadovalo si veľa usilovnej práce. Konečným výsledkom je skutočné dielo mechanickej presnosti a melodickej krásy. Ako všetky režimy grande sonnerie, hodinky odbíjajú hodinu a každú štvrť/trištvrte hodinu. Môžu tiež odbíjať hodinu a každú štvrť/trištvrte hodinu bez opakovania hodiny podobne ako režimy petite sonnerie. Režim grande alebo petite sonnerie je možné aktivovať pomocou posúvača, ktorý je skrytý pod sklopnou fazetou hodiniek. Tlačidlo v korune môže medzitým aktivovať minútovú repetíciu, ktorá na požiadanie odbíja hodiny, štvrť/trištvrte hodiny a minúty.

Dufourovi trvalo desaťročie, kým dokončil model hodiniek Grande Sonnerie.

Nie je to prvý model od Philippa Dufoura, ktorý dosiahol takú závratnú cenu. Trh s predtým vlastnenými hodinkami stále rastie a dokonca aj menej exkluzívne hodinky tohto horológa sa predávajú za vysoké ceny. V októbri 2020 sa na dražbe predal model Philippe Dufour Simplicity za 1,5 milióna dolárov.

Silas Walton, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti A Collected Man, vo svojom vyhlásení uvádza: „Jednoducho sú to jedny z najdôležitejších a najžiadanejších hodiniek, ktoré sa v poslednom čase dostali na trh. Philippe Dufour Grande et Petite Sonnerie predstavuje absolútny vrchol remeselnej zručnosti a je výsledkom rokov usilovnej práce a neutíchajúcej vízie od jedného z najväčších majstrov modernej hodinárskej výroby.“

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.