Výletné lode ponúknu v roku 2018 inovatívne atrakcie

Robotickí barmani a adrenalínové tobogany sú už trendmi minulého roka. Cestujúci na výletných lodiach sa budú čoskoro premávať v elektrických autách po najväčších pretekárskych dráhach na mori, hrať laser tag vo vonkajších priestoroch priamo pod hviezdami a pozorovať podmorský život pomocou potápajúcich sa dronov. A pojem „čoskoro“ sa v tomto prípade nevzťahuje na rok 2050. Na spomenuté senzácie sa pripravte už v roku 2018.

Výletné lode súčasnosti sú moderné a elegantné. V plnej miere sa však sústreďujú na ponúkanie jedinečných zážitkov, s ktorými sa môžete chváliť na sociálnych sieťach.

Vicky Garcia je spolumajiteľkou a výkonnou riaditeľkou cestovnej agentúry Cruise Planners, ktorá spolupracuje so spoločnosťou American Express. Povedala: „Spotrebitelia súčasnej doby sú skutočne rozmaznaní a za každých okolností sa dožadujú tých najúžasnejších a najlepších zážitkov. A to všetko iba preto, aby sa potom mali čím chváliť.“

Spotrebitelia však majú šťastie a výletné lode odpovedajú na ich požiadavky. Predstavujeme Vám inovatívne a jedinečné ponuky luxusných zaoceánskych plavidiel, ktoré Vás a Vašich nasledovateľov na Instagrame nepochybne dokonale očaria v priebehu celého roka 2018.

Motokáry na Tichom oceáne

Pretekárska dráha na palube lode Norwegian Bliss.

Výletná loď Norwegian Bliss každý týždeň organizuje motokárový šampionát priamo na svojich najvyšších palubách. Cestujúci tak môžu nasadnúť do elektrických motokár od spoločnosti RiMo Germany a otestovať svoje schopnosti za volantom. Motokáry sú navyše vybavené špeciálnymi ekologickými reproduktormi, ktoré simulujú zvuk skutočných pretekárskych automobilov. Počas plavby okolo aljašských ľadovcov tak môžete zažiť autentický pretekársky zážitok bez toho, aby ste narušili okolité prostredie akýmkoľvek zvukovým znečistením. Samotný okruh je dlhý približne 304 metrov a nachádza sa na 18. a 19. palube plavidla. Celá dráha je tak až o 40% väčšia ako jej pilotná verzia, ktorá bola skonštruovaná na lodi Norwegian Joy, plaviacej sa do Číny.

Súvisiace: Jedna z najdrahších nehnuteľností na svete sa plaví svetovým oceánom

Surreálne salóniky pod vodou

Podmorský salónik nových plavidiel spoločnosti Ponant.

Zažite dobrodružstvo ako z kníh Julesa Verna a vychutnajte si pobyt v prvom podmorskom salóniku sveta. Surreálne pôsobiaca vyhliadková miestnosť je zabudovaná do trupu dvoch luxusných jácht Le Laperouse a Le Champlain, ktoré sú dielom spoločnosti Ponant a od leta tohto roku sa budú plaviť naprieč Stredozemným morom. Disponujú dvoma obrovskými šošovkovitými oknami, cez ktoré môžete nadviazať osobný vzťah s rôznymi druhmi podmorských živočíchov. Úchvatnejší je snáď už iba špičkový zvukový systém umiestnený v tomto priestore. Účelom salóniku je totiž prepojiť interiér lode s okolitým vonkajším priestorom. Obrovské obrazovky premietajú živý prenos z troch podmorských kamier a hydrofón sprostredkuje cestujúcim skutočné zvuky podmorského sveta. Ak trpíte morskou chorobou, do podmorského salónika vstupujte na vlastné riziko. V dôsledku silných zvukových vĺn môže vibrovať dokonca aj samotný nábytok tejto miestnosti.

Priateľský infračervený súboj

Laser tag ste ešte pravdepodobne nehrali na otvorenom mori. Teraz to môžete vyskúšať.

Výletná loď Symphony of the Seas z lodenice spoločnosti Royal Caribbean ponúka priestor pre 5 535 pasažierov a koncom marca sa stane najväčším plavidlom na svete. Na palube lode sa nachádza priestranné klzisko, ktoré bude mimo prevádzkových hodín plniť úlohu arény pre koníček známy ako laser tag. Hry sa môže zúčastniť až 16 osôb a aréna bude ladená do vesmírneho sci-fi štýlu. Aj loď Norwegian Bliss otvorí podobnú laser tag arénu na svojej 20. (a najvyššej) palube, ktorá bude zahŕňať opustenú vesmírnu stanicu.

Jazda na lietajúcom koberci

Vizualizácia zariadenia Magic Carpet na palube lode Celebrity Edge.

Aj výletná jachta Celebrity Edge bude spustená na vodu v priebehu roka 2018. Stretnete sa tu s jedinečným prvkom nazvaným ako „Magic Carpet“ („lietajúci koberec“), ktorý predstavuje obrovský otvorený výťah presúvajúci sa po vertikálnej rovine plavidla. V rôznych častiach dňa sa na tejto pohyblivej palube bude nachádzať jedinečná reštaurácia, priestor s ležadlami, kokteilový bar a plošina zabezpečujúca činnosť správcov lode.

Súvisiace: 7 najunikátnejších jácht, ktoré si môžete v Ázií prenajať

Tobogan priamo vo Vašej kajute

Dvojitý apartmán s toboganom na palube lode Symphony of the Seas.

Jachta Symphony of the Seas z dielne spoločnosti Royal predstavila lákadlo pre bohaté rodiny v podobe dvojitých apartmánov, ktoré disponujú nevšednými zábavnými atrakciami. Patrí medzi ne tobogan spájajúci dve poschodia kajuty, stena zostavená výhradne z kociek Lega, stôl so vzdušným hokejom a kútik s videohrami a strojom na pukance. Na palube sa tiež nachádza vírivá vaňa s dostatočnými rozmermi pre celú rodinu a 24-hodinová komornícka služba. Týždenný výlet touto loďou Vás bude stáť 40 000 dolárov pre osemčlennú rodinu mimo hlavnej sezóny.

Podmorské drony

Tento dron nelieta. Potápa sa.

Nórska spoločnosť Hurtigruten sa spojila s technologickou spoločnosťou BluEye Robotics zo Silicon Valley a spolu predstavili 7-kilogramového drona, ktorý je schopný ponoriť sa pod hladinu svetového oceánu. Táto inovatívna technológia sa stane základnou výbavou výletných lodí nórskej spoločnosti, medzi ktoré patrí aj jachta MS Roald Amundsen. Tá podnikne svoju prvú výpravu na Antarktídu v októbri, bude poháňaná hybridným motorom a ponúkne priestor pre 530 cestujúcich. Drony majú možnosť ponoriť sa do hĺbky až 150 metrov a budú objavovať podmorský svet najmä v oblastiach, ktoré sú príliš chladné aj pre nadšených potápačov. Sú vybavené štyrmi pohonnými tryskami a širokouhlou kamerou, ktorá je prispôsobená prostrediu s nedostatkom svetla. Záznam z tejto kamery bude premietaný v reálnom čase na obrazovkách rozmiestnených po celej lodi. Môžete tak sprevádzať rodinu veľrýb aj popri popíjaní luxusného kokteilu v pohodlnom ležadle na palube.

Helikoptéry a ponorky

Loď Scenic Eclipse na výprave do Antarktídy.

Austrálska spoločnosť Scenic má dobrý dôvod na to, aby svoju novú zaoceánsku loď označovala za „jachtu objaviteľov“. Na palube Scenic Eclipse sa môže v absolútnom luxuse plaviť 228 pasažierov. Bude spustená na vodu v priebehu augusta tohto roku a jej cestujúci budú mať možnosť objavovať okolité prostredie hneď niekoľkými nekonvenčnými spôsobmi. Budú môcť lietať nad aktívnymi talianskymi sopkami v luxusných helikoptérach a objavovať podmorský svet Severného ľadového oceánu pomocou súkromnej ponorky. Takéto vymoženosti by ste obvykle očakávali sa superjachtách najbohatších ľudí sveta. Týždenný zájazd loďou Scenic Eclipse Vás však bude stáť iba 5 000 dolárov na osobu.

Súvisiace: Ritz-Carlton predstaví kolekciu luxusných lodí

Samoriadiace autá

Samoriadiace autá prevážali hostí počas návštevy newyorského prístavu Brooklyn Navy Yard.

Ak ste si mysleli, že na čele sektora s autonómnymi automobilmi stoja spoločnosti Google a Uber, prehliadli ste ďalšieho ambiciózneho hráča na tomto poli. Je ňou spoločnosť Royal Caribbean International. Tá spolupracuje s francúzskou spoločnosťou Navya SAS a spoločne uviedli na trh plne autonómnu prepravnú službu Arma. Jej úlohou je prepravovať cestujúcich a posádku výletných lodí po priestranných areáloch svetových prístavov. V súčasnosti sa testujú modely samoriadiacich jednotiek, do ktorých sa zmestí až 15 pasažierov. Očakáva sa, že služba bude v plnej prevádzke vo vybraných prístavoch ešte pred koncom roka 2018.

Zdroj: USAToday, TripSavvy

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.