Vo vnútri $79 miliónového, 5-poschodového apartmánu v ikonickej newyorskej budove Woolworth Building

Obývačka.

O budove Woolworth Building počuli už aj ľudia, čo nežijú v New Yorku. Tento 241- metrový mrakodrap v centre Manhattanu postavil v roku 1913 architekt Cass Gilbert, pre podnikateľa Franka Woolwortha a je okamžite rozpoznateľný svojou gotickou fasádou. Bola to kancelárska budova, ktorá dlhé roky slúžila ako korporátne sídlo pre obchodnú ríšu Woolworth’s Five & Dime, ale horné poschodia boli odvtedy premenené na sériu 33 obytných jednotiek.

Dnes ostali na trhu len dva, vrátane najvyššieho strešného apartmánu s názvom Pinnacle, ktorého fotky boli len nedávno po prvýkrát zverejnené.

New York.

Apartmán s označením Penthouse Pinnacle, ktorý sa nachádza v slávnej korune mrakodrapu Woolworth a rozprestiera sa na poschodiach 50 až 58 (hoci apartmán má vzhľadom na vysoké stropy a originálnu architektúru iba 5 poschodí), sa predáva za $79 miliónov.

Je to rezidencia s rozlohou 899 metrov štvorcových s ďalšou strešnou terasou s rozlohou 38 metrov štvorcových. Tento vonkajší priestor býval svojho času turistickou atrakciou a jeho návštevníci zaplatili 50 centov za panoramatický výhľad na mesto; za jasného dňa odtiaľto môžete vidieť až na Atlantický oceán. Dostatočne dobrý obchodný model, ale budúcim vlastníkom neodporúčame účtovať svojim hosťom poplatky za prístup do observatória.

Súvisiace: Vo vnútri $21 miliónového bytu v LA navrhnutého dizajnérom Robertom Cavalli

Developérska spoločnosť, Alchemy Properties, musela do priestoru pridať okná, aby splnila predpisy. V obytnej časti ich je teraz 125 a vďaka tomu je priestor svetlejší. Zaujímavejšie však je to, čo zostalo nedotknuté – a to konkrétne prevažná časť architektúry interiéru. Keďže je to taký vzácny priestor – máloktorý iný strešný apartmán má toľko poschodí – tím chcel dať budúcim obyvateľom možnosť upraviť si ho podľa vlastných predstáv.

Kenneth Horn, zakladateľ spoločnosti Alchemy Properties, hovorí: „Toto je druh priestoru, kde im nesmie nikto diktovať, ako budú žiť. Môžu si z neho urobiť trojizbový, štvorizbový alebo jednoizbový byt. Cítili sme, že kvôli jedinečnosti priestoru si to kúpi niekto, kto chce skutočne realizovať svoju vlastnú víziu.“ Pripravené sú dva návrhy, jedno od dizajnéra Thierryho Desponta a druhé od dizajnéra Davida Hotsona, ktoré môžu pre potenciálnych kupcov slúžiť ako inšpirácia.

Developer musel v strešnom byte nainštalovať 125 okien.

Keďže budova je národnou kultúrnou pamiatkou, proces jej obnovy a renovácie musel byť mimoriadne presný. Spoločnosť Alchemy nahradila 3 500 terakotových dlaždíc novými s použitím originálnych foriem a premiestnila stropné prvky zo starej kancelárie Franka Woolwortha do vstupnej haly budovy. Bazén, ku ktorému budú mať prístup aj noví majitelia apartmánu Pinnacle, bol modelovaný podľa súkromného kúpaliska Woolwortha. K ďalšiemu vybaveniu budovy patrí chladená vínna pivnica, fitnescentrum, súkromné ​​jedálne a zasadacie miestnosti.

Byt bol dočasne zariadený spoločnosťou Interior Marketing Group.

Ak by bol Pinnacle na váš vkus príliš luxusný, v budove Woolworth Building je ešte jedna jednotka, ktorá je stále na trhu. Pod názvom Pavilón A bola uvedená v jednej z epizód Succession ako vojnová miestnosť Kendalla Roya.

Pozrite si ďalšie fotografie najvyššieho strešného bytu:

Pohľad zo strešného observatória.
Letecký pohľad na obývačku.
Priestor jedálne.
Bazén, do ktorého budú mať obyvatelia prístup.
Vstupná hala. Stropné obklady sú zo starej kancelárie Franka Woolwortha.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.