Virgil Abloh predstavil svoj zatiaľ najväčší projekt so značkou Nike

Virgil Abloh.

V lete 2017 predstavili módny návrhár Virgil Abloh a značka Nike kolekciu s názvom „The Ten“, zostavenú z najikonickejších tenisiek značky Nike, ktoré návrhár pod svojou značkou Off-White umelecky vylepšil. Bola to spolupráca, o ktorej počuli po celom svete.

Hoci sa zdá, že šialenstvo po týchto teniskách dávno skončilo, rozruch okolo tohto partnerstva nikdy celkom neustal. Abloh a značka Nike odvtedy spoločne vytvorili niekoľko veľmi žiadaných párov tenisiek, ako napríklad model Dunk, elitnú bežeckú obuv, alebo vysoké tenisky Blazer.

Teraz sú Abloh a značka Nike späť, aby predstavili svoju najnovšiu kolekciu, ktorá sa oficiálne nazýva „Dear Summer“ (hoci ju niektorí milovníci tenisiek začali nazývať „The 50“) a prináša 50 rôznych verzií nízkych tenisiek s označením Nike Dunk, ktoré Abloh upravil podľa svojich predstáv.

Všetky tenisky sú v bielom prevedení, s výnimkou jedného páru, ktorý je čierny, a líšia sa v detailoch a farbách materiálov a šnúrok (vrátane ozdobnej šnúrky patentovanej značkou). Naspäť sa vrátilo aj trblietavé fóliové logo značky, motív, ktorý sme videli na limitovanej edícii Air Force 1, vyrobenej v spolupráci s Múzeom moderného umenia.

Podrobnosti týkajúce sa oficiálneho uvedenia kolekcie na trh zatiaľ nie sú známe. Očakávame ale, že sa v najbližších týždňoch dozvieme viac.

Je príjemné vidieť, že aj obľúbený model tenisiek Dunk konečne dostal zaslúženú pozornosť, keďže v prvej kolekcii „The Ten“ sa neobjavil. No vďaka najnovšej kolekcii sa tento kedysi zabudnutý model tenisiek už teraz stal jedným z najvyhľadávanejších párov tenisiek na tejto planéte. (Rovnako ako Ablohov profil).

Návrhár aj tenisky sú slávni, ako nikdy predtým – čo znamená, že získať ich nebude vôbec ľahké. To však platí pre všetky tenisky, ktoré sa dostali do rúk Abloha.

Zdroj: WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.