Villa Caletas v Kostarike uspokojí aj gréckeho boha

Hotel Villa Caletas je postavený na vrchole hory vo výške 365 metrov a vyníma sa nad bujným a úrodným dažďovým pralesom a trblietavým Tichým oceánom. Je to pravdepodobne jediné miesto na Kostarike, kde si môžete vychutnať takýto úžasný výhľad priamo z gréckeho amfiteátra zdobeného ôsmymi iónskymi stĺpmi. Hostia si v bare obvykle objednajú drink a na tomto mieste čakajú na veľkolepý západ slnka. Počas leta sa v amfiteátri navyše konajú večerné koncerty. Vystúpenia najlepších klasických hudobníkov sveta sú na tomto mieste priam magické.

Zvyšok tohto francúzsko-koloniálneho, helenistického, viktoriánskeho, taliansko-neoklasického, rôzne pospájaného hotela vznikol v plodnej predstavivosti nekonvenčného majiteľa, Francúza Denisa Roya. Zhruba pred tridsiatimi rokmi totiž v rámci úspešnej kariéry interiérového dizajnéra veľa cestovalpo svete. Počas návštevy priateľa na Kostarike narazil na pár obyčajných fariem s dobytkom a jeden zaujímavý kopec so znamenitým výhľadom.

Pripomenulo mu to miesto, ktoré si ešte ako dieťa často predstavoval. „Miesto, kde môžete dýchať vôňu oceánu a zároveň ste stále blízko liečivej sily slnka.” Kúpil pozemok, aký si len mohol dovoliť a začal znovu zalesňovať okolo 400 akrov pôdy, aby tak pripravil základ pre svoj vysnívaný hotel. Aj dnes je v očiach Denisa Roya vidieť iskru, keď si spomína na to, ako si o ňom v tom čase ľudia mysleli, že prišiel o rozum. Kto by predsa staval sídlo na vrchole neúrodného kopca, bez ciest, vody a elektrickej energie? On si jednoducho najal 400 mužov, ktorí postavili 2,5 kilometrov dlhú príjazdovú cestu až k oceánu a vysadili viac ako 1500 stromov.

V priebehu rokov potom Roy svoje Shangri-la dokončoval a rozširoval. Dnes pozostáva zo 44 luxusných izieb a viliek roztrúsených po nádhernej krajine. Súčasťou je aj zenová záhrada, nekonečný bazén so slanou vodou, ktorý akoby pritekal priamo do oceánu, ďalej dve reštaurácie, non-stop fitnes centrum s úžasnými výhľadmi, kúpele s kompletnými službami a tiež súkromná pláž.

Roy však stále cítil, že niečo v komplexe chýba. Žeby palác? Postavil teda Zephyr Palace, kamenný hrad, so siedmimi tematickými apartmánmi. Napríklad kráľovský apartmán je vybavený klasickým nábytkom z 18. a 19. storočia a tiež trochu kontrastne aj súkromnou telocvičňou. Orientálny apartmán je zase plný starožitností z Maroka, Tuniska a Indie. Ručne vytvorenú nástennú maľbu savany a hory Kilimandžáro zasa nájdete v africkom apartmáne.

Aj obyčajný apartmán ‚junior‘, ktorý je dosť veľký na to, aby sa volal ‚senior‘, je zaujímavý vďaka originálnym tapisériám a interiérovej vírivej vani. To ešte nespomíname vonkajšiu vírivú vaňu pekne umiestnenú do rohu veľkej súkromnej terasy. Je to nádherné miesto, kde si môžete dopriať horúci kúpeľ, bublinky v pohári a výhľad na západ slnka cez koruny stromov, v ktorých sa zhromažďujú exotické tukany.

Samozrejme, v objekte sú aj všetky moderné výdobytky techniky ako ploché televízory, priestorové zvukové vybavenie a bezdrôtový internet. Keďže niektoré súkromné vilky nie sú priamo pri hlavnom hoteli, no skôr nižšie pod kopcom, k dispozícii sú aj bezplatné golfové vozíky. Vďaka nim sa viete pohodlnejšie presúvať Vy a zároveň aj izbová služba na ceste za zákazníkmi.

Priam rajské kúpele Serenity Spa, obklopené aromatickými tropickými rastlinami, ponúkajú množstvo služieb, ako napríklad ajurvédske procedúry či masáže párov. Nenechajte si ujsť lekcie jogy pod holým nebom, kde sa môžete stretnúť aj s majiteľom Denisom Royom, ktorý je veľký fanúšik tohto druhu cvičenia.

Popri nádherných výhľadoch by sa ľahko mohlo stať, že jedlá servírované na terase El Mirador budú hrať iba druhé husle. Vďaka dokonalej prezentácii a skúseným rukám šéfkuchára Fernanda Adaniza, ktorý spája klasickú francúzsku a kostarickú kuchyňu, si aj labužníci prídu na svoje.

Menu ponúka miestne hovädzie mäso, mnoho vegetariánskych pokrmov, ako aj čerstvé morské plody. Jednohubky ‚amuse bouche‘ z avokáda a lososa, ceviche z morských rýb podávaných s pikantným mangovým čatní, čerstvý šalát priamo zo záhrady a všetko doplnené domácimi pečenými sladkosťami.

Udržateľnosť by mohla byť Royovým druhým menom. Nie len, že opätovne zalesnil celú oblasť, no vo Villa Caletas sa riadia dôležitým recyklačným programom, využívajú solárne panely a v hydroponickej záhrade pestujú vlastnú čerstvú zeleninu.

Hotel Villa Caletas je členom skupiny Small Distinctive Hotels. Ide o zoskupenie ôsmych luxusných hotelov na najkrajších a najexkluzívnejších miestach Kostariky.

Zdroj: StarkInsider

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.