Vedeli ste, že obyčajný atrament do tlačiarne je 10-krát drahší ako fľaša šampanského Dom Perignon?

Ak by sme vám tvrdili, že pravdepodobne zaplatíte viac za atrament do tlačiarne ako za fľašu dobrého šampanského, určite by ste sa na tom zasmiali. Napriek tomu nedávny prieskum ukázal, že spotrebitelia si pri výmene atramentových kaziet radšej priplatia za značkový atrament ako za jeho lacnejšiu napodobeninu.

Z prieskumu skupiny spotrebiteľov s názvom Which? sa zistilo, že drahý atrament do tlačiarne stojí 10 násobne viac ako vysoko kvalitné šampanské. Základný atrament objednaný z webovej stránky značkovej tlačiarne dosahuje cenu dve eurá za mililiter.

Spotrebitelia v Spojenom kráľovstve pritom ročne nakúpia 50 miliónov atramentových kaziet, nachádzajúcich sa v obchodoch na najdrahších uliciach, ako aj cez internet.

Podľa týchto zistení, aby sa fľaša kvalitného Dom Perignonu podobala cene atramentu, mala by stáť okolo 1 600 eur. Atrament sa tiež stáva drahším ako ropa Brent Crude Oil či parfum Chanel No.5. Natalie Hitchinsová, vedúca oddelenia domácich výrobkov a služieb skupiny Which? povedala, že podľa ich výskumu najlepšie kompatibilné atramentové kazety prinášajú kvalitnú tlač a výrazné úspory.

Značkový atrament stojí viac a dosahuje porovnateľné výsledky, takže stojí za to nakupovať lacnejšie, aby ste ušetrili. Určite si to poznačte!

Zdroj: Mirror

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.