Vďaka súkromným lietadlám americkí boháči využívali leteckú dopravu ako prví

Bohatí Američania začali ako prví opätovne využívať leteckú dopravu, ktorá disponuje obrovskou flotilou komerčných lietadiel. Počas prvých týždňov mesiaca máj tak bolo možné pozorovať evidentný nárast uskutočnených letov.

V porovnaní s predošlým rokom letová aktivita v priebehu apríla prepadla až o 77%. Podľa údajov Signature Aviation a teda podľa najväčšieho svetového poskytovateľa pozemných tankovacích zariadení, bola letová aktivita počas prvých trinástich dní v mesiaci máj už iba o dve tretiny nižšia.

Ako výkonný riaditeľ Mark Johnstone uviedol vo svojom nedávnom vyhlásení: „Je povzbudivé, že sme už v prvej polovici mesiaca máj zaznamenali prvé známky zlepšenia“. Rovnako dodal, že výraznejší aprílový pokles bol len odrazom väčšieho počtu obvyklých zákazníkov, ktorí ostávali doma na základe všeobecných odporúčaní, či nariadení vlády.

Súvisiace: Ľudia aktuálne platia tisícky dolárov za urýchlenú evakuáciu z oblastí infikovaných korona vírusom

Je možné konštatovať, že mnohé americké štáty už začali s uvoľňovaním opatrení, ktoré boli aplikované z dôvodu koronavírusu. Nárast nových prípadov v krajine totižto nie je tak rapídny a jeho tempo sa začína výrazne spomaľovať. Americký prezident Donald Trump preto rovnako vyvíja nátlak na to, aby sa opätovne otvorili všetky podniky v krajine. Súkromné lety sa pritom od svojho súčasného dna môžu odraziť omnoho rýchlejšie ako klasický komerčný sektor, nakoľko práve dané letectvo disponuje vyšším stupňom neodmysliteľného sociálneho dištancu. Aj napriek tomu však môže byť táto oblasť rovnako postihnutá pandémiou.

Londýnska letecká spoločnosť Signature, ktorá v priebehu minulého roka zmenila svoj názov z pôvodného BBA Aviation, má pritom väčšinu svojich pobočiek práve v Spojených štátoch.

Zdroj: Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.