Valentino čelí žalobe pre $207 miliónov za porušenie nájomnej zmluvy a poškodenie priestoru

Butik Valentino na Piatej avenue.

Začiatkom roku 2020 sa značka Valentino začala súdiť so spoločnosťou 693 Fifth Owner, prenajímateľom obchodných priestorov na luxusnej ulici Piatej avenue na newyorskom Manhattane o predčasné vypovedanie nájomnej zmluvy.

Značka, ktorá na spomínanej adrese obývala štyri poschodia, chcela ukončiť prenájom vzhľadom na straty, ktoré pocítila v dôsledku pandémie. Sudca však ich žiadosť zmietol zo stola.

Zariadené vs. vyprázdnené obchodné priestory.

Na oplátku teraz prenajímateľ týchto priestorov žaluje značku za to, že chcela skôr ukončiť nájomnú zmluvu a nechala prenajímané priestory v strašnom stave. Od spoločnosti Valentino požadujú $207 miliónov, čo je suma za celé obdobie trvania nájmu, ktoré sa má podľa uzavretej nájomnej zmluvy skončiť v júli 2029. Spoločnosť Valentino ale tieto priestory opustila už v decembri. Prenajímateľ požaduje aj náhradu škody vo výške $12,9 miliónov za poškodenie priestorov a úhradu nákladov na rekonštrukciu mramorových panelov z benátskeho prírodného materiálu terrazzo.

Obchod značky Valentino.

V zamietnutej žiadosti o odstúpenie od 16-ročného nájmu značka Valentino argumentuje: „Súčasná sociálna a ekonomická situácia, plná obmedzení súvisiacich s pandémiou COVID-19, poznačená nedostatkom dôvery spotrebiteľov a prevládajúcou obavou z patrónovania „nepodstatných“ luxusných maloobchodných butikov, výrazne sťažila podnikanie spoločnosti Valentino, ktoré sa napokon stalo nerealizovateľné a dlhodobo nefunkčné.“

Advokáti na oboch stranách sa k súdnemu sporu zatiaľ nevyjadrili. A aký je váš pohľad na argumenty značky Valentino?

Zdroj: DailyMail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.