Vacheron Constantin z kolekcie Overseas a názvom Perpetual Calendar Ultra-Thin Skeleton

Kolekcia Overseas, značky Vacheron Constantin.

Kolekcia Overseas, značky Vacheron Constantin, sa po svojej poslednej aktualizácii z roku 2018 konečne vracia. Model Perpetual Caledar Ultra-Thin Skeleton disponuje rovnakým základným chodom a štýlom ako aj modely z roku 2016, pričom taktiež obsahuje aj totožný, takzvaný večný kalendár, ktorý vďaka špeciálnemu nastaveniu nebude nutné meniť až do roku 2100. Ide o jeden zo skutočne ultratenkých modelov hodiniek, ktorý poukazuje na svoju horologickú krásu s nehanebnou pýchou.

Model Perpetual Caledar Ultra-Thin Skeleton.

Model mal byť oficiálne predstavený na horologickej udalosti Watches & Wonders 2020 v Ženeve, ktorá však z dôvodu pandémie koronavírusu bola nútená svoju tohtoročnú akciu zrušiť.

Dané hodinky sú kompletne vyrobené z 18-karátového ružového zlata s puncovou značkou 5N. Ich prevedenie však taktiež púta pozornosť aj svojim 4,05 milimetrovým tenkým puzdrom. Disponovať majú až 40-hodinovou výkonovou rezervou a s kmitočtom 19 800 vibrácií za hodinu. Celkovo 276 komponentov modelu bude však precízne určovať nielen čas, ale taktiež aj dátum.

Hodinky rovnako disponujú až 48-mesačným ukazovateľom priestupných rokov a indikátorom jednotlivých fáz mesiaca. Na prvý pohľad je na hodinkách možné všimnúť si ciferník z umelo vytvoreného zafíru, ktorý je pokrytý zlatými číslicami a značkami kalendáru v bielej farbe. Konkrétne označenie dní týždňa sa nachádza na pozícii deviatej hodiny, zatiaľ čo presný dátum je možné nájsť na pozícii tretej hodiny. Údaje o mesačných fázach sú zasa umiestnené pri pozícii šiestej hodiny.

Je teda zrejmé, že táto verzia hodiniek má jednoducho unikátny charakter, navyše dodatočne podčiarknutý svojimi výraznejšími hranami v spojení s jemným vyvážením nádychu klasiky a súčasnosti. Ak však po verzii hodiniek, ktorá kompletne odkrýva strojček netúžite, môžete si zakúpiť ich alternatívu v podobe hodiniek s modrým ciferníkom.

Hodinky značky Vacheron Constantin.

Hodinky si možno zakúpiť s remienkom v štýle maltézskeho kríža, či v štýle krokodílej kože. Dostupnými na predaj sú ale aj obyčajné gumové remienky. Najmenej športovou verziou zo všetkých je však jednoznačne model s remienkom zo zlata.

Súvisiace: 7 luxusných značiek, ktoré Vám vyrobia hodinky na mieru

Jednotlivých remienkov si ale môžete zakúpiť aj viac, nakoľko ich zmena v rámci hodiniek je vďaka špeciálnemu systému rýchlej výmeny doslova malinou. Práve tento systém sa pritom v poslednej dobe stáva pomerne bežnou praxou, ktorú je možné nájsť v prípade takmer každých luxusných športových hodiniek.

Saténová úprava povrchu tohto modelu je vykonávaná ručne, vďaka čomu sú každé hodinky originálom špeciálnej kvality.

Model hodiniek s názvom Perpetual Calendar Ultra-Thin Skeleton.

Model hodiniek s názvom Perpetual Calendar Ultra-Thin Skeleton je jednoducho produktom, ktorý po zakúpení za približne 106 000 eur budete chcieť okamžite začať nosiť a používať bez obáv o dodatočne potrebné úpravy po dobu takmer celého nasledujúceho storočia.

 

Zdroj: WatchiLove

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.