Vacheron Constantin uvádza klasické hodinky s novým modrým ciferníkom

Hodinky modelu Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin od značky Vacheron Constantin.

Značka Vacheron Constantin v poslednej dobe aplikuje ciferníky farby polnočnej modrej na niektoré zo svojich klasických hodiniek. Jedná sa o moderné vylepšenie, ktoré oživuje inak prísne minimalistickú estetiku produktov tejto hodinárskej spoločnosti.

Značka už takýmto spôsobom transformovala modely v rámci svojich kolekcií Overseas a FiftySix , pričom najnovšími zmodernizovanými hodinkami sa stal model Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin. Jedná sa už o štvrté prevedenie tohto modelu s večným kalendárom – na trhu existujú dve ďalšie verzie z červeného zlata, ktoré zahŕňajú slonovinový alebo hnedý ciferník, ako aj platinová verzia so strieborným ciferníkom. Značka Vacheron Constantin na aktuálnom ročníku prestížneho hodinárskeho veľtrhu SIHH 2019 v Ženeve okrem toho predviedla svetu modrý ciferník v rámci troch ďalších modelov z kolekcie Patrimony – na hodinkách s retrográdnym zobrazením dňa a dátumu, na automatickom modeli s troma ručičkami a ukazovateľom dátumu a na hodinkách zobrazujúcich výhradne čas.

Elegantná modrá farba dodáva štýl kolekcii, ktorá v plnej miere reprezentuje konzervatívne hodnoty klasického hodinárstva. Neexistuje veľa spôsobov, ktorými by bolo možné dopracovať sa k zaujímavému a predsa minimalistickému ciferníku, avšak stratégia značky Vacheron, založená na pridaní pútavej farby funguje dokonalo, pretože vôbec nezasahuje do čistých línií, ktoré definujú celú kolekciu. Hodinky si vďaka tomu zachovávajú čistý dizajn kolekcie Patrimony, ktorá je do veľkej miery inšpirovaná štýlom päťdesiatych rokov minulého storočia. Medzi charakteristické prvky tejto kolekcie patria tenké značky hodín na ciferníku a jednoduché tyčinkovité ručičky.

Súvisiace: Vacheron Constantin túži osloviť nový druh zákazníkov

Čo sa týka použitého materiálu, kým platina sa obvykle využíva pri prvom vydaní nových hodiniek alebo pri hodinkách s revolučnými komplikáciami, ružové zlato sa vo svete tradičného hodinárstva teší dlhej histórii v úlohe kovu obľúbeného pri špeciálnych edíciách v rámci už existujúcej série, prípadne pri modeli, ktorý obsahuje novú luxusnú komplikáciu. Výber materiálu v kombinácii s elegantným modrým ciferníkom dáva vznik príjemnému spojeniu súčasného a klasického hodinárskeho umenia.

Hodinky modelu Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin od značky Vacheron Constantin.

Mimoriadne tenké puzdro hodiniek im dodáva vintage punc, čo je umocnené ultra tenkým hodinovým strojčekom 1120 QP. Ten je založený na jednom z prvých príkladov mikrohodinárskych postupov modernej éry, na základnom kalibri 1120.

Kolekcia Patrimony bola predstavená v roku 2004 a vydláždila cestu súčasnému mega trendu ultratenkých hodiniek, ktoré využívajú rôzne obmeny tohto tenkého mechanizmu zo šesťdesiatych rokov. Model s večným kalendárom sa na scéne objavil po prvýkrát v roku 2011 a dosahuje hrúbku iba 8,9 milimetra, pričom samotný hodinový strojček meria iba 4,05 milimetra.

Jedná sa o klasický večný kalendár, ktorý zobrazuje deň v týždni v rámci sekundárneho ciferníka na pozícii 9 hodín, dátum na sekundárnom ciferníku v pozícii 3 hodín, a mesiac a priestupný rok na 48-mesačnom ukazovateli v pozícii 12 hodín. Štvorročný kalendár zobrazuje priestupný rok a poskytuje Vám ľahko čitateľnú informáciu o tom, kde sa nachádzate v rámci celého cyklu. V žiadnom prípade síce nejde o nevyhnutnú informáciu, ale ideálne demonštruje presnosť hodinového strojčeka v reálnom čase.

Hodinky Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin.

Ukazovateľ fázy mesiaca je rovnako ako ručičky, značky hodín a minút vyrobený z 18-karátového zlata a obklopený glazúrou champlevé, čo je ďalším neklamným symbolom hodinárskej výroby najvyššej úrovne. Otočný disk s fázami mesiaca by síce bolo možné odlíšiť od zbytku modrého ciferníka jednoduchou aplikáciou farby iného odtieňa, avšak jedinečná glazúra champlevé robí omnoho viac a dodáva tomuto prvku luxusný lesk.

Súvisiace: Vzácna zbierka hodiniek Vacheron Constantin sa objaví v obchode Material Good

Večný kalendár nebude potrebné nastavovať až do 1. marca roku 2100. Celý mechanizmus je vyrobený v súlade s normami Ženevskej pečate, čo znamená, že každý prítomný komponent – dokonca aj spodná strana mostíkov, ktoré vidí iba samotný hodinár – bol vyzdobený, skosený a naleštený.

Hodinky Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin dosahujú cenu 78 000 dolárov a budú k dispozícii už v priebehu tohto leta výhradne v značkových predajniach Vacheron Constantin.

Zdroj: WatchTime, FHH Journal

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.