Vacheron Constantin bude od roku 2021 certifikovať všetky svoje hodinky technológiou blockchain

Digitálny certifikát, s ktorým začali v minulom roku, sa pôvodne ponúkal iba pri ich starších modeloch.

Spoločnosť Vacheron Constantin nedávno oznámila, že od konca roka 2021 bude ponúkať digitálne vystopovanie (tracking) a certifikáciu pre všetky svoje hodinky.

Táto informácia prišla po tom, čo konkurenčný výrobca hodiniek Breitling v októbri oznámil, že všetky jeho nové modely hodiniek budú mať digitálny certifikát a v budúcom roku plánujú túto službu rozšíriť aj na svoje staršie modely. Obe spoločnosti nazvali tento program “digitálny pas” a obe používajú technológiu blockchain, ktorou certifikujú pravosť a históriu svojich hodiniek. Vacheron Constantin je však prvým, kto sa rozhodol začať s modernou verziou autentifikácie, ktorá napokon celkom nahradí staromódne papierové certifikáty pravosti.

Už v máji roku 2019 totiž spoločnosť prvýkrát predstavila svoj program digitálneho pasu pre svoju staršiu kolekciu hodiniek s názvom “Les Collectioneurs” a odvtedy túto aplikáciu naďalej testuje. Vyvinutá je v spolupráci s Arianee, čo je nezávislá nezisková organizácia, ktorá má za cieľ implementovať globálny štandard certifikátov pre luxusný tovar.

Šifrovaná aplikácia chráni majiteľa alebo potenciálneho kupcu starožitných hodiniek pred falošnými tlačenými dokladmi o pravosti. Táto aplikácia ďalej vedie o hodinkách záznamy aj v prípade, že časom zmenia majiteľa, dokumentuje ich vlastníctvo, hodnotu, pravosť a stav. Plánovaná transparentnosť, ktorú ponúkajú obe spoločnosti Vacheron Constantin a Breitling, by mala byť vítanou novinkou medzi zberateľmi.

Súvisiace: Vacheron Constantin z kolekcie Overseas a názvom Perpetual Calendar Ultra-Thin Skeleton

Trh so starožitnými, alebo predtým už vlastnenými hodinkami sa rozrastá a pôvod hodiniek je často nejasný, pričom nezáleží na tom, či ich ponúka díler, obchodník, či aukčný dom. Táto aplikácia je však prínosom aj pre značky, keďže nielenže dokáže vystopovať ich dôležité modely, ale takisto potvrdzuje pravosť ich výrobkov.

No to nie je všetko – spoločnosť takisto aktualizuje komunitnú platformu pre svojich klientov, ktorá má meno The Hour Club, kde majitelia nájdu špeciálne upravený obsah a služby, ako aj exkluzívne pozvánky na významné podujatia. Začiatkom roka 2021 sa z webstránky stane aj aplikácia a do konca ďalšieho roka bude domovom pre digitálnu platformu s certifikátmi všetkých kolekcií hodiniek značky Vacheron Constantin.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.