V zákulisí najlepších svetových krajčírstiev

Cifonelli

Lorenzo Cifonelli pôsobí dojmom dokonalého európskeho aristokrata. Vypovedá o tom precízne ušité sako s dvoma radmi gombíkov, honosná striebristá brada a elegantný bozk na zápästie, ktorým víta každú dámu vo svojom okolí. Lorenzo patrí spolu so svojím bratrancom Massimom už do štvrtej generácie rodiny popredných talianskych krajčírov. Obaja sa učili remeslu v dielni Adriana Cifonelliho, ktorý bol Lorenzovým otcom a Massimovým strýkom. Práve od neho zdedili majstrovské umenie merania, strihania a šitia prvotriednych pánskych oblekov. Lorenzo je zvyknutý jednať s aristokratmi a medzinárodnými podnikateľmi, ktorí si k nemu prichádzajú po nové luxusné prírastky, patriace do svojich formálnych šatníkov. Cifonelliovci zároveň často cestujú za niektorými zo svojich prominentných klientov kdekoľvek na svete. Mnohí zákazníci sa však s obľubou vracajú do rodinného krajčírskeho salónu na ulici Rue Marbeuf v Paríži, ktorý založil Adriano Cifonelli ešte v roku 1936. Lorenzo vraví: „Náš salón je takmer súkromným klubom. Naši klienti vo veľkej miere oceňujú exkluzivitu a dôvernosť tohto priestoru.“

Cifonelliovci prevádzkujú svoju značku v súlade s tradičnými hodnotami svojho podnikania. Každému klientovi sa osobne venuje jeden z bratrancov. Privíta ho, vezme mu miery a nastrihá príslušnú látku. Tím 45 krajčírov následne ušije výsledný oblek, presne podľa požiadaviek zákazníka. Lorenzo vysvetľuje: „Naša silná stránka spočíva v tom, že v každom smere rešpektujeme DNA svojej značky. Zároveň sa snažíme napredovať s dobou a vyrábať moderné modely oblečenia.“ Cena oblekov značky Cifonelli začína na úrovni 7 000 dolárov. Sú dostupné v celej škále najluxusnejších tkanín, ale značka tiež využíva niektoré unikátne materiály ako napríklad vlnu z tibetských jakov. Popularita tohto podniku neustále narastá a nedávno vytvorila kolekciu oblekov pripravených na nosenie, ktorá je dostupná v prestížnom obchode Barneys v New Yorku. Nákupom v predajni sa však ukrátite o osobné stretnutie s dvoma výnimočnými krajčírmi.

Anderson & Sheppard

Anderson & Sheppard

Táto značka sídli v legendárnom obchode na ulici Savile Row v centre Londýna. Vytvára elegantné modely oblečenia z exkluzívnych materiálov, medzi ktoré patria tradičné tvídové tkaniny či najluxusnejšie zmesi vlny a kašmíru.

Súvisiace: 5 oblekov, ktoré by mal vlastniť každý muž na úrovni

Noriyuki Ueki, Sartoria Ciccio

Noriyuki Ueki, Sartoria Ciccio

Ueki študoval krajčírske remeslo v talianskom Neapole a v súčasnosti je považovaný za najžiadanejšieho odborníka na pánsku módu v Japonsku. Nadobudnuté schopnosti dnes využíva pri šití na mieru vyrobených moderných oblekov. Ku každému svojmu dielu pristupuje s jedinečným zmyslom pre detaily.

Ascot Chang

Ascot Chang

Ak túžite po luxusnej košeli, na výrobu ktorej si budete môcť zvoliť jednu z 5 000 rôznych druhov tkanín, značka Ascot Chang je pre Vás tou správnou voľbou. Klienti si v tomto prípade môžu vybrať z celej škály modelov golierov a manžiet, farieb nití, monogramov a mnohých ďalších prvkov.

Gieves & Hawkes

Gieves & Hawkes

Keď nemáte dostatok času na návštevu predajne na ulici Savile Row, jeden z krajčírov značky Gieves & Hawkes príde priamo k Vám domov či do Vašej kancelárie. Vezme Vám miery na akýkoľvek kus odevu, od zvrchníka až po pestrofarebné zamatové sako pre luxusný večierok.

Gucci

Gucci

Taliansky módny dom v súčasnosti ponúka možnosť oživiť akýkoľvek druh oblečenia pomocou rôznych nových tkanín, lemov, nášiviek a ďalších detailov. Stanete sa tak vlastníkom vysoko personalizovaných modelov oblečenia, ktoré môžu zahŕňať saká s hodvábnym lemom, rifľové bundy, pletené svetre či hodvábne košele.

Thom Sweeney

Thom Sweeney

Britská značka Thom Sweeney prevádzkuje svoju predajňu v poprednej londýnskej štvrti Mayfair. Vytvára predovšetkým na mieru vyrobené pánske obleky, ktoré zvýrazňujú postavu svojho nositeľa. Obleky tejto značky sú dokonalou kombináciou talianskeho krajčírskeho umenia a britskej rafinovanosti. Predstavitelia tohto relatívne mladého módneho domu často cestujú do Spojených štátov, kde sa starajú o to, aby aj ich klienti za veľkou mlákou vyzerali vždy čo najlepšie.

Cesare Attolini

Táto rodinná spoločnosť je priekopníkom vo výrobe sák neapolského štýlu. Na trh uvádza neuveriteľne precízne ušité obleky, ktoré Vám poskytnú dostatok priestoru pre pohodlný pohyb a nosenie.

Súvisiace: Týchto 9 značiek pánskej módy má štýl, eleganciu a rafinovanosť

Turnbull & Asser

Košeľe značky Turnbull & Asser.

Krajčíri tejto spoločnosti potrebujú 18 číselných údajov na to, aby pre Vás navrhli a vytvorili na mieru ušitú košeľu, ktorú budete nosiť presne tak, ako si to predstavujete.

Zdroj: LATimes, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.