V roku 2020 spoločnosť Rossinavi predstaví tri nové ohromujúce modely superjácht

Superjachta Florentia.

Talianska spoločnosť vyhlásila, že v priebehu roka 2020 predstaví až tri nové modely superjácht s dĺžkou viac ako 30 metrov. Pokračujte v čítaní a zoznámte sa tak s modelmi LeL, Florentia 52 a Vector 50.

Florentia 52

Tento 51 metrov dlhý model je výsledkom spolupráce spoločností Rossinavi a Studio Vafiadis. Disponuje oceľovým trupom a hliníkovou štruktúrou, vďaka čomu sa môže pochváliť úchvatnými a nesmierne elegantnými vonkajšími líniami s klasickým profilom lode. Model Florentia 52 je poháňaný dvojitými motormi typu Cat 3512E, z ktorých každý môže dosiahnuť výkon o veľkosti 887 až 1287 kW. Vďaka tomu sa tak dané plavidlo môže pohybovať rýchlosťou až 28 km/h, pričom odporúčanou cestovnou rýchlosťou je však na hodnote 13,5 uzla. Navyše dokáže preplávať až 9260 kilometrov, čo predstavuje napríklad vzdialenosť z Los Angeles až do Londýna.

Vector 50

Nie je náhodou, že táto 49 metrov dlhá loď svojim vzhľadom pripomína luxusný automobil. Jej dizajn je totižto inšpirovaný aerodynamickou krásou športového coupé. Tím Enrica Gobbiho, tak nielenže vytvoril vysoko výkonnú superjachtu, no taktiež nesmierne elegatné plavidlo disponujúce mnohými sklenenými prvkami a uhladenými líniami. Superjachta Vector 50 je poháňaná dvojitými motormi typu MTU 16V 2000 M96L, pričom jej maximálna rýchlosť je 19 uzlov. Pri mierne zníženej rýchlosti približne 11 uzlov dokáže preplávať až 1111 kilometrov. Na palube je možné nájsť priestranný interiér zahŕňajúci kabíny s kajutami a taktiež aj hlavnú kajutu disponujúcu vlastnou súkromnou terasou na pravej strane lode.

Súvisiace: Najnovší koncept megajachty zo štúdia Officina Armare vyzerá ako plávajúca kozmická loď

LeL (FR038)

Výstavba a konštrukcia tejto takmer 50 metrov dlhej motorovej lode trvala celkovo dva roky. S exteriérmi a interiérmi navrhnutými florentským architektonickým štúdiom Luca Dini, sa model LeL (FR038) vyznačuje dynamickou siluetou a športovými líniami, ktoré pripomínajú tradičné talianské jachty. Dané plavidlo sa môže pochváliť predovšetkým veľkorysou hrubou tonážou, ktorá však superjachte nepridáva na hmotnosti. Tá je totižto vyvažovaná hliníkovou štruktúrou, vďaka čomu je loď pomerne ľahká. Poháňaná je pritom dvoma motormi typu MTU 12V 4000 M93L (s celkovým výkonom 2552 kW/h), vďaka ktorým sa model LeL dokáže pohybovať rýchlosťou až takmer 23 uzlov, pričom počas plavby pri rýchlosti 19 uzlov dokáže preplávať až 7408 kilometrov.

Zdroj: Boat International

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.