V roku 2020 sa cena produktov značky Rolex opätovne navýši

Predošlý rok sa pre značku Rolex stal opäť raz nesmierne úspešným. Predala približne milión svojich produktov, pričom dopyt po jej výrobkoch bol zasa raz omnoho vyšší, než ako bola nastavená reálna ponuka značky.

Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek sa tak rozhodol vstúpiť do nového roka s jasným predsavzatím, ktorým sa stalo zvýšenie ceny svojich výrobkov a predovšetkým u športových hodiniek s oceľovým puzdrom.

V Spojených štátoch tak na základe tohto rozhodnutia cena ponúkaných hodiniek vzrástla v rozmedzí od 3-6%. Pokiaľ sa teda v blízkej budúcnosti chystáte na kúpu spomínaných značkových hodiniek, pripravte si o niekoľko stoviek eur viac. Ceny produktov sa totižto od tých minuloročných značne líšia. Vhodným príkladom uvedeného tvrdenia je model značky Rolex Submariner „No Date“, ktorý bolo v priebehu minulého roka možné zakúpiť za približne 6700 eur. Dnes je však na trhu ponúkaný už za 7100 eur.

Ako už bolo spomenuté, vzrast cenovej hodnoty sa týka najmä športových hodiniek s oceľovým puzdrom, ktorý však vo svojej podstate predstavuje tak trocha iróniu. Vačšina týchto modelov totižto nie je v bežných maloobchodoch vôbec dostupná a to z toho dôvodu, že na tieto hodinky existuje nesmierne dlhý list čakateľov.

Súvisiace: Takto vyzerá najväčšia predajňa značky Rolex na svete

Obchod s nimi sa tak neuskutočňuje na klasickej maloobchodnej úrovni. Transakcie sú miesto toho vykonávané na tzv. „sekundárnom trhu“ (na ktorom je zvyčajne predajná cena takmer dvojnásobkom výrobcom doporučenej maloobchodnej ceny). Preto je možné konštatovať, že tento marginálny vzrast cien hodiniek sa bežných kupujúcich týkať nebude.

Na základe dostupných predajných informácií je možné tvrdiť, že posledný krát sa cena Rolex hodiniek v Spojených štátoch zvýšila v roku 2012, pričom ani v tomto prípade nešlo o trhové prekvapenie. Špekulácie o možnom zvýšení cien sa totižto objavili už v období vianočných sviatkov predošlého roka.

Zdroj: NYpost, WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.