V pánskych kolekciách Jar 2022 nájdete horúci hedonizmus, ale aj detailné krajčírstvo

Modely z kolekcií Jar 2022 módnych domov Louis Vuitton, Y/Project, Ahluwalia, Prada a Fendi.

Tvarom kolekcií Jar 2022 je pohodlná, menej sexi silueta. Svieže kraťasy, krátke bundy a stále populárnejšie voľné košele vládnu v kolekciách značiek Hermès a Ermenegildo Zegna, zatiaľ čo značky Alyx, Ambush a Wales Bonner uprednostňujú voľné dlhé nohavice často v kombinácii s nadrozmerným pleteným svetrom. Dokonca aj zo spolupráce návrhára Travisa Scotta v módnom dome Dior Men sála jemnosť a zmyselnosť a nie sexepíl a bujarosť.

Zdá sa, že sa všetci zhodli na tom, že nezáleží ani tak na oblečení, ako skôr na spôsobe, akým v ňom žijeme. Choďte na pláž a vnímajte prírodu okolo seba. Ako vraví Rick Owens: “Bude to nenásytné leto – buďte opatrný.”

Obleky sa skracujú

Zoom stretnutia ovplyvnili dĺžku nohavíc a outfity typu sako na vrchu a voľné boxerky na spodku sa objavili aj na európskych módnych prehliadkach. Obleky sa tak stávajú menej formálne.

Bylinkové liečivá

Tlmené pastelové farby, ktoré vládnu v tejto sezóne, vyzerajú ako vytrhnuté z vidieckej záhrady.

Pokožka je In

Rok zahalovania spôsobil, že teraz ukazujeme všetko. Hodvábne košele značky Etro sú rozopnuté po pupok, zatiaľ čo muži v kolekcii Burberry nemali košele vôbec. A nesmieme zabudnúť na krátky top od Jacquemusa.

Kinetické úplety

V sezóne, v ktorej je prekvapivo málo búnd, kabátov a mikín, sa pleteniny stali prevládajúcou metódou grafického spracovania. Módny dom JW Anderson pozdvihol britské dedičstvo, zatiaľ čo módne domy Hermès a Giorgio Armani predstavili abstraktné kvetinové vzory, ktoré pánskym odevom vnášajú jemnú ženskosť.

Sukne zostávajú

Od sukní značky Prada po extra dlhé kilty z dielne Virgila Abloha – sukne viac nie sú novinkou v pánskom obliekaní.

Jednoduché tielka nahrádzajú tričká

Tielka nepatria práve k najobľúbenejšiemu kusu odevu, ale v rukách Ricka Owensa, Glenna Martensa z Y / Projects a Marcela Burlona sa v kolekciách Jar 2022 stali prekvapivou nevyhnutnosťou.

Nohavice sa musia šúchať

Keď vyrazíte von na jar 2022 , uistite sa, že vaše nohavice sa šúchajú po piesku alebo chodníku.

Dominancia voľnej košele

Košeľa voľného strihu populárna minimálne od roku 2018 je späť s oživenými farbami a vzormi. Verzia Dior Men bude tou najžiadanejšou, keďže je na mieru maľovaná Georgeom Condom, ale veľa ďalších umeleckých štýlov nájdete aj v ostatných kolekciách.

Zdroj: WWD, Vogue,

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.