V Miami sa otvára nová luxusná obytná veža od Zaha Hadid

V rámci jedného z posledných projektov známej architektky je možné nájsť aj luxusný strešný byt na kľúč, ktorý je v súčasnosti ponúkaný na predaj.Keď je pohľad na budovu rovnako úchvatný, akými sú aj výhľady z nej, potom viete, že máte dočinenia so skutočne špeciálnym architektonickým dielom.

Nová obytná veža v Miami, s názvom One Thousand Museum Residences, ktorá bola vytvorená architektonickým štúdiom Zaha Hadid Architects, sa od svojho otvorenia už stihla stať miestnou atrakciou.

Stalo sa tak aj napriek tomu, že predstavuje jeden zo svetovo najnáročnejších architektonických projektov, za čo vďačí svojmu vlnitému exoskeletonu. Typické „kvapkovité“ motívy štúdia sa v hojnom počte vyskytujú naprieč všetkými spoločenskými priestormi, ktoré predstavuje rozsiahle vnútorné a vonkajšie wellness centrum, strešný heliport, súkromný plážový klub a taktiež aj bankový trezor celej nehnuteľnosti. Pobytom v tejto rezidencii si navyše môžete byť istý, že budete obklobený vynikajúcou spoločnosťou. V budove si totižto zriadili svoj ďalší domov aj David a Victoria Beckhamoví.

Rezidencia oplýva priestrannými terasami.

Táto budova vo výške až 50 poschodí disponuje desiatimi kompletnými rezidenciami, z ktorých každá sa rozlieha na jednom celom poschodí.

Strešný byt na kľúč, ktorý je v súčasnosti ponúkaný na predaj, sa rozlieha na ploche s veľkosťou približne 1 068 metrov štvorcových. Disponuje piatimi spálňami a 6,5 kúpeľňami, pričom je jedinou rezidenciou na kľúč, ktorá sa vo vnútri danej budovy nachádza. Interiér a jeho zariadenie bolo skompletizované interiérovým dizajnérom Hernanom Arriagaom a spoločnosťou Luxury Living.

Vo vnútri strešného bytu je tak možné nájsť množstvo smart technologických produktov, z ktorých každý je plne napojený na ovládací systém aplikácie. Všetky funkcie domácnosti a rôzna elektronika, ktoré sa nachádzajú v obývacej izbe s presklenou stenou, v domácej posilňovni, v domácom kine, či v talianskej kuchyni, je tak možné ovládať prostredníctvom telefónu, či tabletu. Mramorové podlahy dodávajú priestoru štýlovú eleganciu.

Hlavné krídlo rezidencie s rozlohou 223 metrov štvorcových zahŕňa polnočný bar, prepychovú vaňu a dva rozľahlé šatníky. Kúpelňa, ktorá sa rozlieha na viac ako 56 metroch štvorcových, disponuje vďaka oknám od podlahy až po strop úchvatnými výhľadmi, ktoré je možné pozorovať z luxusnej vane a z preskleného sprchovacieho kúta. 27 metrová terasa ponúka neobmedzený výhľad na lagúnu Biscayne Bay a pláž nachádzajúcu sa v jej blízkosti. Štyri parkovacie miesta sú súčasťou ponúkanej jednotky.

Nesmierne zaujímavé sú aj „cik-cak“ kľučky dverí z kolekcie Valli & Valli Duemila Cinque, ktoré sú umeleckým dielom samým o sebe. Nakoľko boli navrhnuté samotnou Zahou Hadid tesne pred jej smrťou a výlučne pre tento projekt, nie je ich možné nájsť nikde inde na svete. Tento strešný byt na kľúč môže byť váš len za približne 16 miliónov eur.

Zdroj: TheRealDeal

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.