V Las Vegas sa ako prvé na svete vybuduje technologicky špičkové „inteligentné mini-mesto“

Kto potrebuje kasína?

Mesto hriechu sa chystá byť trocha inteligentnejšie a ekologickejšie. Do Vegas prichádza prvé „inteligentné mini-mesto“ sveta.

V realitnom projekte s názvom Bleutech Park, ktorý bude stáť 7,5 miliárd dolárov, naplánovali prvé výkopové práce na začiatok tohto decembra a jeho vystavanie bude trvať približne šesť rokov. Financované investičným realitným fondom spoločnosti Park Properties, bude toto mini-mesto poháňané obnoviteľnými zdrojmi energie. To znamená, že bude na 100% nezávislé od siete a bude obsahovať budovy s nulovým zaťažením okolia, ktoré budú pozostávať z priedušných materiálov produkujúcich energiu. Fasády budú využívať fotovoltaické sklo, ktoré premieňa svetlo na elektrickú energiu, zatiaľ čo strešná krytina vytvára energiu, ktorú ľudia potrebujú napríklad na vykurovanie a klimatizáciu.

Špičkové štruktúry budú vyvážené sieťou „super stromov“, ktorá sľubuje zníženie používania dovážanej vody o 95 percent a tiež zlepšenie biodiverzity. Mini-mesto sa môže pochváliť lokálnym čistením vody a spracovávaním odpadu, ako aj miestnym čistením vzduchu. Spoločnosť popisuje projekt Bleutech Park ako „nový vysoko technologický bióm“ v púštnom údolí, ktorého cieľom je zmeniť budúcnosť dizajnu pomocou „úžasných technológií“.

Bleutech Park Las Vegas.

Bleutech si kladie za cieľ tlačiť na pílu vo všetkých smeroch, pokiaľ ide o výstavbu samotného mesta. Bezobslužné drony budú mať na starosti ťažko prístupné miesta a stavební robotníci budú mať na sebe nositeľné technológie. Medzitým robotika a biometria budú informovať o aktuálnom stave najmodernejší bezpečnostný systém.

Výkonný riaditeľ Bleutech Bertrand Dano uviedol: „Bleutech verí v nárast digitalizácie a robotiky v stavebníctve, pretože to zvýši produktivitu a efektivitu. Nositeľná technológia zvýši bezpečnosť na pracovisku, najmä pri ťažkom zdvíhaní a opakovaných činnostiach “ (spoločnosť pre tento projekt plánuje vytvoriť viac ako 25 000 pracovných pozícií – takže sa zatiaľ nemusíte obávať robotov, ktorí by okrádali ľudí o prácu.)

Súvisiace: Spojené arabské emiráty stavajú mesto budúcnosti za $354 miliónov

Okrem ekologických technológií a inovácií spoločnosť Bleutech poznamenala, že rieši aj krízu cenovo nedostupného bývania. Okrem luxusného bývania, kancelárií, maloobchodných priestorov, hotelov a zábavných podnikov bude mini-mesto obsahovať aj „bývanie pre pracujúcich“, ktorí slúžia komunite (zdravotné sestry, učitelia, hasiči, policajti atď.).

Aj keď sa to všetko môže zdať príliš dobré na to, aby to bola pravda – vskutku mnohé z navrhovaných technológií sú stále ešte v plienkach – máme podozrenie, že niekto si mohol myslieť to isté o Las Vegas ešte predtým, ako vôbec bolo postavené.

Zdroj: SmartCitiesWorld

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.