V ktorých luxusných autách budú mať bohatí najväčšie pohodlie

Sedadlá vo vozidle Mercedes-Maybach sú ako tróny z rozprávky.

Otestovali sme 10 najluxusnejších sedanov na súčasnom trhu a zistili sme, v ktorom z nich ponúkajú zadné sedadlá najvyššiu mieru luxusu.

Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase

Zadné sedadlá modelu Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase.

Zadná časť kabíny modelu Phantom EWB je jednoducho obrovská – vďaka predĺženému rázvoru vozidla je až o 25 centimetrov väčšia ako už aj tak priestranný základný model Phantom. Komfortné zadné sedadlá v tomto vozidle sú samozrejme vybavené špičkovými funkciami, medzi ktoré patrí masážny systém, vyhrievanie, chladenie a možnosť sklopenia sedadiel. Súčasťou výbavy sú aj praktické tlačidlá, pomocou ktorých môžu cestujúci ovládať vysúvateľné stolíky, viacúčelové tablety, dvere, opierky na nohy a látkové závesy. Medzi dvoma sedadlami je dokonca umiestnená elektrická zásuvka pre napájanie chladničky na šampanské, ktorej súčasťou sú poháre z brúseného krištáľu – tie však už musíte ovládať manuálne. Kabína modelu Phantom je doplnená prvotriednou zvukovou izoláciou (dokonca aj pneumatiky sú naplnené protihlukovou penou), čo znamená, že počas jazdy budete iba sotva vnímať akýkoľvek rušivý hluk.

Cena: 525 000
Hodnotenie: ★★★★★

Bentley Mulsanne

Zadná časť kabíny modelu Mulsanne od Bentley.

Mulsanne je elegantnou vlajkovou loďou značky Bentley, pričom interiér tohto vozidla je pokrytý prvotriednou farbenou kožou – na výber máte až z 24 odtieňov a výroba jedného modelu trvá pozoruhodných 150 hodín. Luxusná koža je doplnená vrúbkovanými otočnými tlačidlami ovládacích prvkov a chrómovanými prvkami. Ručne leštené nebielené drevené vložky spôsobujú, že v kabíne vládne príjemná a teplá atmosféra, čo jednoznačne umocňuje jemné osvetlenie, ktoré je možné nastaviť na každú náladu. Cestujúci tu majú k dispozícii dva tablety s uhlopriečkou 10,2 palcov, ktoré umožňujú sledovanie živého televízneho vysielania a telefonovania pomocou Bluetooth slúchadiel. Na strategických miestach je situované rozhranie internej pamäte, čítačka micro SD pamäťových kariet a USB porty, ktoré máte na dosah pri relaxe v masážnych kreslách alebo pri nalievaní šampanského z jedného z troch voliteľných chladičov fliaš. Do štandardnej výbavy tohto modelu spadajú aj individuálne opierky na nohy pokryté mäkkou jahňacou vlnou.

Cena: 304 670 dolárov
Hodnotenie: ★★★★★

Súvisiace: Najlepšie miliónové autá súčasnosti

Lexus LS 500

Zadné sedadlá v automobile Lexus LS 500.

Lexus síce možno nie je taký priestranný alebo prepychový ako jeho elegantnejší konkurenti, no napriek tomu sa môže pochváliť jednou z najvzácnejšie zariadených kabín na trhu. Hodvábne mäkká koža je spracovaná do vzorov, ktoré plynulo prechádzajú do architektúry dverí a okien, pričom celý interiér je zdobený ručne vyrábanými drevenými vložkami a doplnkami z rezaného skla typu Kiriko. V rámci sedadiel sú ukryté nenápadné úložné priestory, v ktorých môžete uskladniť svoj laptop alebo ďalšie technologické vymoženosti, čo znamená, že vnútorný priestor vozidla pôsobí mimoriadne uhladene. Zadné sedadlá je možné sklopiť až do uhlu 48 stupňov, čo znamená, že model Lexus LS 500 môžeme bezpečne označiť za luxusnú hotelovú izbu na štyroch kolesách.

Cena: 98 400 dolárov
Hodnotenie: ★★★

Mercedes-Maybach S 650

Interiér modelu Mercedes-Maybach S 650.

Maybach pozdvihuje špičkové produkty značky Benz na novú úroveň. Model S 650 má rázvor predĺžený o 20 centimetrov, vďaka čomu je možné sklopiť zadné sedadlá vozidla až na úroveň 43 stupňov. Ak by Vám nevyhovovali plne nastaviteľné opierky hlavy, k dispozícii budete mať aj odnímateľné vyšívané vankúše. Cestujúci okrem toho nepochybne naplno využijú potenciál vyklápacích opierok na nohy, masážnych programov kresiel, ktoré majú imitovať masáž horúcimi kameňmi, vysúvateľné stolíky a vyhrievané opierky na ruky. Šampanské si môžete nechať vychladiť v malej chladničke a piť ho z ručne vyrobených strieborných pohárov. K dispozícií sú tiež chladené a vyhrievané držiaky na nápoje, zatiaľ čo špeciálne navrhnuté sklo v panoramatickom strešnom okienku je možné stmaviť jednoduchým stlačením tlačidla. Vozidlo má zabudovaný vlastný Wi-Fi hot-spot, vďaka ktorému môžete prehrávať mediálny obsah na Vašom mobilnom zariadení alebo priamo na tabletoch zabudovaných do operadiel.

Cena: 199 900 dolárov
Hodnotenie: ★★★★

Porsche Panamera Turbo Executive

Interiér vozidla Porsche Panamera Turbo Executive.

Verzia Executive disponuje rázvorom kolies o15 centimetrov dlhším ako pri základnom modeli Panamera Turbo, ako aj veľkými strešnými oknami, čo z tohto modelu robí dokonalé vozidlo na pozorovanie oblakov počas dlhej cesty – samozrejme v prípade, že sa nenecháte rozptýliť desaťpalcovými multimediálnymi obrazovkami a špičkovým zvukovým systémom značky Bose. Strešné okná sú navyše vybavené aktívnym uhlíkovým filtrom, ktorý zachytáva peľ, nečistoty zo vzduchu, vírusy a baktérie. Najväčšou výhodou modelu Panamera je skutočnosť, že je jedným z mála automobilov s pohonom všetkých štyroch kolies na našom zozname.

Cena: 161 900 dolárov
Hodnotenie: ★★★★

Lincoln Continental Reserve

Kabína modelu Lincoln Continental Reserve.

Lincoln Continental Reserve postupne nahrádza model Town Car tejto značky po celom svete, čomu sa vôbec nemožno čudovať. Zadné sedadlá tohto vozidla totiž prezentujú každý svoj prvok s luxusnou teatrálnosťou. Jemná koža je lemovaná dokonale nalešteným dreveným obložením, opierky rúk obsahujú retro popolníky a ťažké dvere sa otvárajú stlačením tlačidla. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť do pohodlnej polohy a samozrejme sú vybavené masážnym systémom. Pomocou zadného ovládacieho panelu je dokonca možné ovládať polohovanie aj sedadlo spolujazdca. Ďalším vítaným detailom je aktívny systém tlmenia hluku.

Cena: 64 605 dolárov
Hodnotenie: ​​★★★

BMW M760i xDrive

Komfort zadných sedadiel vo vozidle BMW M760i xDrive.

Tento automobil si s najväčšou pravdepodobnosťou budete kupovať kvôli jeho jazdným vlastnostiam – je vybavený silným dvanásťvalcovým motorom, ktorý je možné spárovať s pohonom všetkých štyroch kolies, čo poskytuje vynikajúcu ovládateľnosť vozidla na ceste a pozoruhodné zrýchlenie. Avšak interiér tiež nie je na zahodenie. Zadné sedadlá sú sklápateľné, vyhrievané aj chladené, a disponujú ôsmymi masážnymi režimami. Nechýbajú ani špičkové dotykové obrazovky, ktoré sprevádzajú cestujúcich strečingovými a dychovými cvičeniami priamo v sede. K dispozícii je aj pripojenie na Wi-Fi, avšak iba sedadlo na pravej strane má skladací pracovný stolík. Pasažieri môžu kontrolovať podmienky v kabíne pomocou malého odnímateľného tabletu – diaľkového ovládača. Nájdete tu aj rozprašovač, ktorý do interiéru vozidla uvoľňuje vôňu v troch nastaviteľných intenzitách. V rámci modelov Radu 7 je možné doplniť panoramatické strešné okno LED svetlami v rôznych farbách.

Cena: 156 700 dolárov
Hodnotenie: ★★★★

Jaguar XJL Supercharged

Zadné sedadlá v modeli Jaguar XJL Supercharged.

Model XJ značky Jaguar sa objavil na cestách už pred celým polstoročím, avšak dodnes sa jedná o mimoriadne atraktívny automobil – vďaka svojmu osemvalcovému motoru je dokonca výkonnejším ako niektoré z ďalších skvostov tohto výrobcu. Verzia XJL v porovnaní so základným modelom disponuje predĺženým rázvorom, vďaka čomu sú zadné sedadlá doplnené extravagantne veľkým priestorom na nohy s dĺžkou takmer 110 centimetrov. Zadná strana predných sedadiel môže byť vybavená 10,2-palcovými displejmi s vysokým rozlíšením, sklápateľnými stolíkmi a opierkami na nohy. Súčasťou balíčka luxusnej výbavy sú aj LED svetlá na čítanie a najmodernejší zvukový systém značky Meridian.

Cena: 97 200 dolárov
Hodnotenie: ★★★★

Audi A8

Futuristické vybavenie modelu A8 od Audi.

Balíček „Executive Comfort“ tohto modelu značky Audi zahŕňa koženú stredovú konzolu, v ktorej sa nachádza pár skladacích stolíkov, odnímateľný tablet určený na kontrolu klímy, zábavných systémov a osvetlenia. Zadné sedadlá sú vybavené špeciálnou funkciou relaxačného režimu, ktorého súčasťou sú vyhrievané masážne opierky nôh. Zábavný systém zahŕňa dva multimediálne tablety, USB porty a elektrickú zásuvku. Na trhu by sa čoskoro mali objaviť aj modely A8 s osem a dvanásťvalcovým motorom.

Cena: 83 800 dolárov
Hodnotenie: ★★★

Súvisiace: 7 najextravagantnejších interiérov luxusných automobilov sveta

Genesis G90 5.0 Ultimate AWD

Interiér vozidla Genesis G90 5.0.

Nerobte si ťažkú hlavu z toho, že nepoznáte Genesis, luxusnú značku spoločnosti Hyundai (podobne ako Lexus v rámci značky Toyota). Model G90 však napriek svojej relatívne nízkej cene ponúka v rámci zadných sedadiel množstvo luxusných funkcií, ako napríklad tienidlá okien poskytujúce vysokú úroveň súkromia, dvojicu 10,3-palcových LCD displejov so zábavno-informačným systémom, ako aj vyhrievanie a chladenie sedadiel s opierkami na nohy, ktoré je možné sklopiť do takmer horizontálnej polohy. Tieto sedadlá sú dokonca vybavené systémom, ktorý si zapamätá všetky Vaše predchádzajúce nastavenia – tento prvok sme nezaznamenali pri žiadnom ďalšom modeli na našom zozname.

Cena: 75 350 dolárov
Hodnotenie: ★★★

Zdroj: MSN, CNet

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.