V Dubaji rastie nový mrakodrap pokrytý digitálnymi obrazovkami

Rovnako ako v New Yorku, aj v Dubaji to vyzerá tak, že jeho pozoruhodná panoráma sa bude rozširovať zdanlivo donekonečna.

Dubaj so svojou architektúrou obvykle súťaží o najvyššiu alebo najvýstrednejšiu budovu na svete a vo všeobecnosti posúva hranice moderného staviteľstva na vyššiu úroveň. Najnovším prírastkom na panoráme mesta je mrakodrap Burj Jumeira vysoký 550 metrov, ktorý bude vystupovať z jazera v tvare odtlačku prsta vládcu emirátov šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma. Komplex sa stane ikonou vyhľadávanej pobrežnej štvrte Jumeirah v Dubaji.

Oválna základňa, navrhnutá presne podľa odtlačku prsta jeho výsosti, bude obklopená obchodmi, vodnými fontánkami a podobne. Nový komplex bude centrom spoločenských, kultúrnych a umeleckých podujatí a aktivít v rýchlo sa rozvíjajúcom emiráte.

Mrakodrap bude vystupovať z jedného konca jazera a bude pozostávať z dvoch prepojených zaoblených budov. Tie boli modelované tak, aby vyhovovali topografii lokácie a boli navrhnuté s fasádou, ktorá bude pokrytá digitálnymi obrazovkami. Budova bude okrem toho vybavená nebeským barom vo výške 450 metrov nad zemou, ktorý bude ponúkať 360-stupňové panoramatické výhľady na mesto. Mrakodrap bude ponúkať možnosť vyskúšať si skydiving a prístup do flexibilného kultúrneho priestoru s názvom The Crown.

Súvisiace: Najvyšší drevený mrakodrap na svete vyrastie v Tokiu

Štátna investičná holdingová spoločnosť Spojených arabských emirátov uviedla: „Dizajn mrakodrapu Burj Jumeira je inšpirovaný harmonickými tvarmi pieskových dún a vodou v oázach našej krajiny.“

Prvá fáza výstavby mrakodrapu Burj Jumeira by mala byť ukončená do roku 2023.

Video mrakodrapu Burj Jumeira:

Zdroj: Deezen

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.