Užívajte si slnko na novej elegantnej 24 metrovej jachte, ktorá Vás oslní 115 metrovou palubou

Rozloženie paluby.Ak niekedy bola postavená dokonalá jachta pre leňošenie na slnku, je to Sherpa XL. Svetový debut firmy Arcadia Yachts s novou 24 metrovou loďou na festivale jácht v Cannes 2019 je pre túto taliansku lodenicu vyvrcholením dekády dizajnu a sľubuje, že fanúšikov nesklame.

Rozsiahle vonkajšie paluby boli budované s prihliadnutím na relax. To zdôrazňuje aj rozmiestnenie zadnej paluby jachty, ktoré je navrhnuté v spolupráci so štúdiom exteriérových a interiérových dizajnérov Hot Lab a tvorí dizajnový prvok. Neobvyklé usporiadanie vytvára priestor pre jedno centrálne schodisko, ktoré prechádza cez celé plavidlo, čo znamená maximálny vonkajší priestor pre hostí a tiež umožňuje prípadné nepredvídateľné rozloženie nábytku. Terasa s plochou 115 metrov štvorcových, s luxusným nábytkom po stranách a aperitív barom pod holým nebom, je určená pre všetkých milovníkov slnka.

Čiastočne solárna jachta Sherpa XL spoločnosti Arcadia Yachts bude predstavenou počas tohto ročného festivalu jácht v Cannes.

Kormidelná plošina, ktorá je väčšia ako bežná, poskytuje priamy výhľad na vodu, zatiaľ čo všetky ovládacie prvky sú prehľadne usporiadané mimo dohľadu. Toto je možné vďaka dostatočne veľkej postrannej garáži pre uloženie 4 metrového člna, čo umožňuje, že si hostia môžu voľne vychutnať celú plochu paluby bez rušenia a posádka má ľahký prístup k člnu bez potreby žeriavov alebo kladkostrojov.

Dizajnové spojenie s morom je najzreteľnejšie v “skylounge”, najvyššej terase, ktorá má možnosť elektrického otvárania okien nahor a nadol (podobne ako v aute). A tak je možné chladenie klimatizáciou jednoducho nahradiť prírodným morským vánkom po stlačení jedného tlačidla. A keďže bočné strany pozdĺž terasy majú otvory, umožňujú hosťom vychutnať si výhľad, či už sedia na pohovkách alebo jedia pri stole ( dosť veľký na usadenie až 10 hostí ).

Skylounge.

Kompaktná jachta sa môže pochváliť vnútorným priestorom s rozlohou 722 metrov štvorcových a šírkou lode 7 metrov. Taktiež ponúka flexibilné usporiadanie na tri alebo štyri hosťovské kabíny (vrátane hlavnej spálne a VIP), teda podľa preferencie majiteľa.

Súvisiace: 12 jácht ktoré sú na tohtoročnej výstave jácht v Monaku

Sherpa XL dosahuje najvyššiu rýchlosť 20 uzlov a je poháňaná dvoma dieselovými motormi Volvo Penta IPS 1050. V snahe znížiť vplyv jachty na životné prostredie je vybavená solárnymi panelmi, ktoré zabezpečujú 3 kW čistej energie, čo je dosť na napájanie hlavných hoteliérskych služieb na palube.

Pozrite si ďalšie fotografie Sherpa XL nižšie:

Solárne panely sú inštalované v prednej časti jachty.
Veľká slnečná terasa Sherpy XL.
Zadný salónik.
Skylounge.
Hlavná spálňa.
Hlavná kúpeľňa.

Zdroj: Yacht Charter Fleet, Yacht Harbour

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.