Tvorcovia veľtrhov Art Basel predstavia nový autosalón Grand Basel

Andrea Zagato a model Zagato IsoRivolta Vision Gran Turismo počas mediálnej prezentácie podujatia Grand Basel.

Nadšenci umenia z celého sveta sa už od roku 2002 každoročne schádzajú na slnečnom juhu štátu Florida, kde im otvára svoje brány prestížny veľtrh Art Basel Miami. Švajčiarska značka zodpovedná za realizáciu veľtrhov Art Basel sa v súčasnosti pripravuje na organizáciu podobného podujatia aj pre majiteľov luxusných automobilov, ktoré bude známe ako Grand Basel Miami Beach.

V dňoch od 22. do 24. februára roku 2019 sa v komplexe Miami Beach Convention Center, ktoré sa aktuálne nachádza uprostred celkovej renovácie v hodnote 620 miliónov dolárov, objaví 200 z najlepších klasických a súčasných modelov automobilov.

Súvisiace: Riaditeľ značky Bugatti prezradil, kto si kupuje superautá za $ 3 milióny

Podobne, ako to býva na ostatných veľtrhoch zo série Art Basel, aj v tomto prípade bude mnohé z najluxusnejších vystavovaných produktov dopĺňať patričná cenovka a potenciálni kupci tak budú môcť realizovať svoje vízie.

Slávny dizajnér Giorgetto Giugiaro vedľa svojho modelu Bertone Corvair Testudo.

Mark Backé, riaditeľ tohto výstavného podujatia, povedal: „Grand Basel nie je iba ďalším autosalónom či veľtrhom. Bude jednou z prvých celosvetových výstav určenou pre niektoré z najdôležitejších a najdrahších automobilov minulosti, súčasnosti a budúcnosti.“

Výrobcovia automobilov, dodávatelia, makléri a zberatelia, ktorí budú mať záujem zúčastniť sa na podujatí Grand Basel, budú musieť zaslať svoju žiadosť priamo organizátorom výstavy. Kompletný zoznam uchádzačov bude nakoniec posúdený a schválený odbornou porotou. Na jej čelo sa postaví Paolo Tumminelli, profesor dizajnu a kultúry na Kolínskej univerzite v Nemecku.

Digitálna vizualizácia výstavného priestoru veľtrhu Grand Basel Miami Beach.

Tumminelli a jeho tím plánujú predviesť na podujatí aj zástup inovatívnych konceptov, prototypov a jedinečných kúskov. Súčasťou programu veľtrhu budú stretnutia s predstaviteľmi popredných svetových automobilových spoločností a diskusie o vystavených unikátoch.

Organizátorom prominentného podujatia bude medzinárodná spoločnosť MCH Group, ktorá sídli vo švajčiarskom meste Basel. Preslávila sa síce svojimi ikonickými veľtrhmi Art Basel v mestách Basel, Miami a Hongkong, okrem nich je však zodpovedná aj za mimoriadne exkluzívnu výstavu luxusných hodiniek Baselworld a prominentnú výstavu šperkov a starožitností Masterpiece v Londýne.

Interiér výstavných priestorov automobilového veľtrhu Grand Basel bude pripomínať prechádzku po galérii.

Spoločnosť MCH sa rozhodla, že koncept Grand Basel predstaví svetu vopred a v období medzi 6. a 9. septembrom sa ho tak môžete zúčastniť priamo vo švajčiarskom meste Basel. V súčasnosti sa tiež pracuje na príprave veľtrhu Grand Basel v Hongkongu.

Súvisiace: Prezrite si priestory najväčšej predajne Lamborghini na svete

Je zrejmé, že organizátori podujatia chcú upriamiť pozornosť verejnosti na skutočné hodnoty prezentované počas podujatia Grand Basel. Spoločnosť MCH totiž nedávno vyprodukovala video, ktoré opisuje emocionálny dopad automobilu na človeka. Hlavnou hviezdou videa je britský herec a zanietený motorista Idris Elba, ktorý sa na obrazovke objavuje v niekoľkých unikátnych vozidlách, vrátane vzácnych modelov Alfa Romeo 6C 1750 GS Zagato z roku 1931 a Lancia Sibilo Bertone z roku 1978. Elba v priebehu videa jazdí po ikonickom strešnom okruhu v turínskej štvrti Lingotto.

Koncept veľtrhu Grand Basel zahŕňa výstavu avantgardného automobilového dizajnu.

Zdroj: Artsy, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.