Továreň na čokoládu prišla s vytvorením nového tvaru čokoládových tabličiek

 

Dandelion Chocolate získala zamestnanca od spoločnosti Tesla, ktorý jej s tým pomohol.

Je možné vylepšiť takmer perfektný produkt? Podľa názoru továrne na čokoládu, Dandelion Chocolate, je odpoveďou na túto otázku slovíčko „áno“.

So svojimi hranatými čokoládovými tabličkami vyzýva sanfranciská víťazná čokoládová továreň na súboj tradičný a všetkými milovaný tvar čokoládových kúskov.

Jedná sa o tvar štvorca s viacerými stranami a s vysokým leskom. Práve takými sú novovytvorené štvorcové tabličky čokolády továrne Dandelion Chocolate, ktoré disponujú viacerými stranami a najvyššou kvalitou kakaových bôbov rovnakého pôvodu. Proces ich výroby začína naliatím malých dávok roztavenej čokolády do špeciálnej formy.

Ide o formu navrhnutú priemyselným inžinierom Remym Labesquem, ktorý spolu s dizajnérskymi spoločnosťami usilovne pracuje na vytvorení sviežich a zmysluplných produktov. Hladké kúsky čokolády vytvorené za ich pomoci tak nielenže disponujú elegantným vzhľadom, no rovnako sú aj dlho trvácne. Ich lesklý povrch navyše pripomína futuristické drahokamy.

Lisa Vegová, šéfkuchárka továrne Dandelion Chocolate, a zakladateľ továrne Todd Masonis, začali na danom projekte pracovať ešte v roku 2018. V danom čase si na pomoc povolali Labesqueho, ktorý mal vytvoriť perfektnú čokoládovú tabličku špeciálne a na mieru vytvorenú pre recepty cukrárenskej výroby spoločnosti.

Labesque, ktorý spolupracoval s inovatívnymi značkami vrátane firiem Tesla, Kasity, Honeywell a Jupe, bol výzvou okamžite zaujatý a to predovšetkým vďaka svojej láske k remeselne vyrábanej čokoláde. Ďalším dôvodom jeho záujmu však bolo to, že podľa jeho slov „dochádzajú svetu industriálneho dizajnu jednoduché formy, ktoré ešte neboli nikým privlastnené.“

Remy Labesque.

Počas výskumnej a vývojovej fázy Labesque premýšľal nad tým, že masa tenkej tabličky čokolády sa na podnebí ľudských úst roztápa omnoho rýchlejšie.

Preto navrhol nový hranatý prototyp tabličky s brúsenými a hladkými plochami. Hrúbka okrajov takejto tabličky bola navyše zmenšená do maximálnej možnej miery tak, aby nebola narušená jej celková štruktúra. Premýšľajúc nad dizajnovým konceptom, Vegová uviedla: „Som šťastná, nadšená a ohromená eleganciou kúskov, ktoré sa pri pečení dôsledne roztápajú. Ich forma vplýva na všetkých päť chuťových pohárikov, ktoré sa v ľudských ústach nachádzajú, čím nádherne predvádza chuť čokolády jediného pôvodu.“

Masonis zasa na adresu novinky skonštatoval: „Remyho dizajnom čokoládových tabličiek sme doslova nadšení. Zmenou ich pôvodného tvaru nám totižto povolil pozdvihnúť gurmánsky zážitok z čokoládových tabličiek Dandelion Chocolate na novú úroveň.“

Veľká a 70% čokoládová tablička tmavej čokolády má hmotnosť 3,5 gramu a výmeru s veľkosťou šiestich centimetrov štvorcových. Všetky tabličky sú pritom produkované v istých kategóriách, ktoré sa líšia pôvodom kakaových bôbov.

Súvisiace: 
Ktorá krajina vyrába najlepšiu čokoládu na svete
Najdrahšia čokoláda na svete stojí viac ako desať iPhonov X

Prvé tri kategórie sú špeciálne navhrnuté pre pečenie a výrobu cukroviniek. Ide o 70% čokoládu Costa Esmeraldas z Ekvádoru (vyrobenú z kakaových bôbov, nazbieraných v roku 2018) s tónmi polevy z čokoládového krému a banánu. Ďalej sa jedná o 70% čokoládu Hacienda Azul z Kostariky (vytvorenú z bôbov nazbieraných v roku 2019) s tónmi čokoládovomandľových talianskych sušienok biscotti a maslového karamelu. Tretiu kategóriu tvorí čokoláda Ambanja z Madagaskaru (ktorej zber kakaových bôbov prebehol v roku 2017) s tónmi malinového cheesecake-u a citrónovej kôry.

Cena za vrecúško čokolády s hmotnosťou 500 gramov je približne 25 eur. Suma za 2,5 kilogramový box čokolády je zasa 84 eur. Veľké tabličky čokolády Dandelion je možné zakúpiť aj prostredníctvom webového obchodu (pri využití ktorého získa zákazník dopravu produktu zdarma), no taktiež aj v kamenných obchodoch značky v San Franciscu.

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.