Toto sú najvyhľadávanejšie dovolenkové destinácie na svete

Snáď nikto z nás ešte nikdy nevyslovil vetu: „Nemám rád dovolenku.“ Dokonca aj tí najmotivovanejší a najambicióznejší ľudia naprieč celou planétou nepochybne milujú na chvíľu si odpočinúť a uniknúť z každodenného života. Či už uvažujete o jedinečných lokalitách na európskej pevnine alebo o nedotknutých tropických ostrovoch obklopených modrým oceánom, jedna vec je istá – každý z nás si už pravdepodobne vyhľadával svoju vysnívanú destináciu cez Google.

Portál TravelSupermarket analyzoval dáta zo všetkých týchto vyhľadávaní a predstavil nám detaily o úžasných svetových destináciách, ktoré sa v súčasnosti tešia najväčšej obľube medzi užívateľmi internetu. Kým na výslednom zozname je viacero očakávaných mien, na prvom mieste sa pomerne prekvapivo umiestnilo práve Taliansko, ktoré užívatelia vyhľadávali najviac zo všetkých destinácií na svete.

Na druhej strane je však tento úspech jednoznačne zaslúžený, keďže juhoeurópska krajina je domovom kúzelného Ríma, Amalfského pobrežia a úžasného zástupu ďalších pozoruhodných atrakcií. Taliansko vyhralo s celkovým počtom 226 860 vyhľadávaní za mesiac.

Súvisiace:
Kam aktuálne cestovať?
Najvyhľadávanejšími destináciami na Airbnb pre rok 2019 nie sú veľké mestá

Ďalšou najžiadanejšou destináciou sa stalo Španielsko s 229 460 vyhľadávaniami a teda najvyšším počtom vyhľadávaní za mesiac v rámci 54 hodnotených krajín. Vďaka svojim krásnym slnečným plážam a neopakovateľným scenériám je dokonca prvou najvyhľadávanejšou destináciou v rámci Spojeného kráľovstva.

Tretím na zozname je Grécko s 136 540 vyhľadávaniami a drží titul najviac vyhľadávanej destinácie v siedmich krajinách na svete. Výsledky prieskumu sú založené na údajoch z 97 krajín. Kam teda zamierite najbližšie?

Zdroj: Goodhousekeeping

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.