Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Niektorí ľudia si plánujú svoju lyžovačku na základe najlepšej dostupnosti kvalitného prachového snehu. Pre iných je kľúčovým faktorom vzdialenosť svahu k najbližšiemu luxusnému baru. Dnes sa však tieto dve stratégie už vôbec nevylučujú.

Najlepšie bary na lyžiarskych svahoch boli kedysi sústredné výhradne v Európe. Každý lyžiar si však rád dopraje luxusný drink vo vysokohorskom prostredí, s obľubou ochutná miestnu kuchyňu a odreaguje sa na tanečnom parkete. V dnešnej dobe máte možnosť využiť všetky tieto služby takmer v každom prvotriednom lyžiarskom rezorte na svete. A na rozdiel od samotných svahov, tieto podniky sa nespoliehajú na čoraz menej stabilnú povahu počasia. So snehom či bez neho, párty potrvá až do rána.

Zostavili sme pre Vás zoznam tých najlepších lyžiarskych barov, v ktorých si dokonale oddýchnete po celom dni strávenom na svahu.

MooserWirt v stredisku Sankt Anton am Arlberg, Rakúsko

Párty v podniku MooserWirt začína hneď, ako odložíte lyže.

Keď navštívite prestížne lyžiarske stredisko Sankt Anton am Arlberg, už z diaľky začujete dídžeja Gerharda, ktorý láka návštevníkov rezortu do baru s názvom MooserWirt. Jeho repertoár je kombináciou modernej európskej popovej scény a vždy-zelených nemeckých šlágrov. V bare MooserWirt sa podáva najviac piva na jeden meter štvorcový (v Rakúsku). Dokonca sa vraví, že keby ste všetky hadičky pivného vedenia z tohto baru zoradili za sebou, vzniklo by potrubie s dĺžkou až 9,6 kilometrov. Podnik sa nachádza vnútri bývalej hospodárskej budovy. Všetci návštevníci sa tu bežne pochytajú za ruky a priamo v lyžiarskych topánkach tancujú pod jagavou diskoguľou. Davy pred vchodom zase povzbudzujú veselých lyžiarov, ktorí sa vydávajú na 500-metrový zostup do dediny St. Anton.

Súvisiace: Zažite jedinečnú luxusnú expedíciu na Antarktídu

Garibaldi Lift Co. v stredisku Whistler Blackcomb, Britská Kolumbia

Prestížny bar je miestnym lyžiarom známy pod názvom GLC.

Podnik nad nástupišťom lanovky „Whistler Gondola“ ponúka uvoľnenú atmosféru a terasu s výhľadom na okolitý svah. Najväčším lákadlom je však živá hudba a obrovské hamburgery. A čo im bráni, aby po dobrom jedle odišli? Sú to pravdepodobne drinky ako „Cowboy Caesar“. Jedná sa o kanadský kokteil „Bloody Mary“, ktorý je dochutený steakovým korením a namiesto zelerovej stonky je ozdobený plátkami sušeného mäsa.

Bar Gyu+ v stredisku Niseko, Japonsko

Bar Gyu+ je vysokohorským barom na najvyššej úrovni.

Bar Gyu+ je okrem svojej vysokej úrovni známy aj tým, že je pomerne náročné nájsť ho. Nachádza sa na malej uličke s názvom Yotei Zaka, ktorý sa napája na hlavnú ulicu dediny Hirafu. Unikátne vchodové dvere pripomínajú retro automat s nápojmi Coca-Cola. Za nimi sa nachádza útulný bar, v ktorom návštevníkov obsluhujú elegantní čašníci s motýlikmi. V ponuke nápojov figurujú vzácne druhy japonskej whisky, pív od miestnych výrobcov a exotické kokteily. Menu zahŕňa známe jedlá, ako napríklad opekané zemiaky s cesnakom a omáčkou shoyu a vyprážané kuracie krídelká. Dobré jedlo a príjemná jazzová hudba robia z tohto podniku ideálne miesto, kde sa môžete zrelaxovať po celodennej lyžovačke.

Cloud Nine v stredisku Aspen, Colorado

Táto chata na svahu v štáte Colorado našla nové využitie.

Podnik Cloud Nine sa nachádza v bývalej chate lyžiarskej hliadky, ktorá je dnes jedným z najpopulárnejších lyžiarskych barov v meste Aspen. Každoročne sa tu skonzumuje toľko šampanského, že je snáď najväčším trhom vinárskej spoločnosti Maison Veuve Clicquot v Amerike. Cloud Nine sa nachádza v nadmorskej výške 3 350 metrov a kvalitou sa vyrovnáva popredným európskym zariadeniam tohto druhu. V ponuke podniku sa nachádza švajčiarsky tavený syr raclette, ale aj tancovanie na stoloch na hudbu Justina Biebera. Nie je nič nezvyčajné, ak sa párty presunie aj na terasu, ktorá objíma celú chatu. Je dôležité, aby ste si rezervovali stôl aspoň týždeň vopred. Ak plánujete navštíviť stredisko počas víkendov v rámci sezóny, zvážte radšej dva týždne.

La Folie Douce v stredisku Val d’Isère-Tignes, Francúzsko

Ak sa neradi obklopujete masou tancujúcich ľudí, sadnite si na VIP terasu.

Bar La Folie Douce je vysokohorskou alternatívou mesta Las Vegas. Plní úlohu kabaretu, nočného klubu a divadla s predstaveniami, ktorých hybnou silou je alkohol. Je snáď jediným barom na svete, ktorý zamestnáva vlastného choreografa, kreatívneho riaditeľa, hudobného skladateľa, akrobatov, saxofonistu a tanečníkov. Bol založený v roku 1980 a nachádza sa na konečnej zastávke lanovky Val d’Isère’s Daille. Majitelia baru sa od jeho otvorenia snažili napodobniť päť podnikov z rôznych kútov Francúzska. Najväčší úspech však dosahuje pôvodný štýl baru, v ktorom sa počas sezóny vystriedajú nekonečné zástupy návštevníkov. Ak davy nie sú Vašou šálkou kávy, rezervujte si VIP terasu. Fľaše šampanského sa Vám na ňu privezú v miniatúrnej lanovke.

Mute v stredisku Bariloche, Argentína

Názov podniku v tomto prípade nemá nič spoločné s úrovňou hluku.

Tento bar sa nachádza na úpätí svahu v lyžiarskom rezorte Cerro Catedral. Pravidelne usporadúva večierky, ktorých sponzormi sú svetoznáme značky alkoholických nápojov. Aj to je jedným z dôvodov, prečo tento podnik obľubujú príslušníci mladej generácie. Pre vyčerpaných lyžiarov sú tu k dispozícií pohodlné gauče a bohaté zásoby argentínskeho piva Quilmes, Fernetu a Coca-Coly. Popri relaxe môžu sledovať extrémne športy na niekoľkých televíznych obrazovkách. Po západe slnka živú hudbu vystriedajú dídžeji a Mute sa stáva jediným legitímnym nočným barom v lyžiarskom stredisku. Treba poznamenať, že pojem „mute“ (angl. nemý, tichý) nemá s týmto miestom nič spoločné.

The Bavarian v stredisku Taos, Nové Mexiko

Bar The Bavarian je malým kúskom Nemecka v prostredí juhozápadnej Ameriky.

Podnik, ktorý predáva nemecké pivo na svahu v Novom Mexiku, znie na prvé počutie možno podozrivo. Po celodennej lyžovačke na legendárnych svahoch strediska Taos Ski Valley však nič nepadne lepšie ako vychladený krígeľ piva hefeweizen a poctivá nemecká klobása. Interiér baru The Bavarian, tirolská ľudová hudba a personál oblečený v tradičných krojoch Vás okamžite prenesú priamo do Álp. Pivá v ponuke podniku sú dovážané z Nemecka a patria medzi ne aj unikátne značky zo stovky rokov starých pivovarov. Keď sa usadíte k jednému zo spoločných stolov na vonkajšej terase, zaručene si nájdete nových priateľov. Obzvlášť ak sa s nimi podelíte o svoju jablkovú štrúdľu.

Súvisiace: Počas najbližšej lyžovačky si môžete prenajať celý svah

Henu Stall v stredisku Zermatt, Švajčiarsko

Hennu Stall je platonickým ideálom prvotriedneho lyžiarskeho baru.

Na úpätí najslávnejšieho švajčiarskeho lyžiarskeho strediska je učupená tradičná chata poznačená časom, z ktorej sa ozývajú tóny domácej kapely. K vonkajšiemu baru vedie zástup lyží a paličiek zapichnutých do snehu. Pri bare sa davy ľudí tlačia pod obrovským červeno-bielym dáždnikom. Špecialitou podniku sú poháriky likéru Jägermeister, ktoré sú servírované na starožitnej lyži. Vnútri podniku sa nachádza dvojposchodový bar. Tanečný parket je tvorený priestorom bývalej stodoly, v ktorej sa dnes ozývajú evergreeny ako „YMCA“ a „Yellow Submarine“.

Zdroj: Fox News, Culture Trip

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.