Toto sú luxusné obuvnícke značky pre mužov stojace na čele módneho priemyslu

Legenda pánskej módy, Hardy Amies raz povedal: „Je totálne nemožné byť dobre oblečený, ak máte obuté lacné topánky“. Aj keď sa možno jedná o opovážlivé tvrdenie, rozhodne je na ňom čosi málo pravdy.

Kvalitná obuv nie je lacná, no rozhodne predstavuje niečo, do čoho sa oplatí investovať. Nakupujte múdro a odmenou vám budú prvotriedne materiály, záruka vynikajúceho remesla (v mnohých prípadoch stáročiami prepracovaného až k dokonalosti) a jednoducho nahraditeľné súčasti pre maximálnu životnosť produktu.

A to je možné s istotou tvrdiť dokonca ešte pred tým, než sa vrhneme na rozbor samotných detailov. Rozdiel medzi párom lacných pouličných topánok a ich vysoko kvalitných protivníkov je totižto okamžite viditeľný. A aj napriek tomu, že cenový rozdiel je často dosť výrazný, môžete si byť istý, že práve kvalitná obuv je tou, ktorá je z dlhodobého hľadiska finančne výhodná.

Ak sa na trhu nachádzate s cieľom kúpy prémiovej obuvi, vedieť kde presne sa po nej začať rozhliadať je nesmierne nápomocné. Vo všeobecnosti existuje skutočne široká škála luxusných obuvníckych značiek, z ktorých každá disponuje vlastným unikátnym dedičstvom, kľúčovým štýlom a estetikou. Aby ste si však vedeli vybrať ten pravý pár topánok ako ušitý priamo pre vás, rozhodne sa vám bude hodiť poznať ich všetky.

Takže od tradičných výrobcov obuvi v Northamptonshire až po popredné módne domy, toto sú prémiové obuvnícke značky, ktoré by mal poznať každý muž.

Cheaney

Model Cheaney Threadneedle Chelsea Boot vo farebnom prevedení Burgundy Calf Leather.

Cheaney je klasickou britskou značkou ponorenou do obuvníckej tradície, ktorá v tej istej červeno-tehlovej továrne v Northamptonshire pracuje už od začiatku 19. storočia.

V súčasnosti je vlastnená Johnom a Williamom Churchovými, ktorí sú príbuzní obuvníkov zo značky Church’s. Ich podnik dnes pokračuje vo výrobe niekoľkých z tých najlepších topánok na svete. Dokonca získali aj ocenenie Queen’s Awards for Enterprise. Ide o ocenenie udeľované britským podnikom či organizáciám, ktoré vynikajú v medzinárodnom obchode, inováciách, trvalo udržateľnom rozvoji či v propagácii príležitostí.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy Amazon

John Lobb

 

Model Hendra Suede Penny Loafers.

John Lobb je rodinným podnikom špecializujúcim sa na luxusnú a na mieru vyrábanú obuv, ktorá v súčasnosti funguje pod vedením už piatej generácie rodiny Lobbových. Každý pár topánok je vytvorený na mieru pre konkrétneho zákazníka a zároveň je navrhnutý tak, aby spĺňal všetky presné špecifikácie a požiadavky klienta.

V 70. rokoch 20. storočia bolo francúzske odvetvie podniku odkúpené svetoznámou spoločnosťou Hermes. Dnes tak pokračuje v predávaní prémiovej a konfekčnej obuvi táto značka, avšak pod pôvodným menom John Lobb.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy MR PORTER

Súvisiace: 7 rozhodnutí pred kúpou obleku na mieru

Church’s

 

Model Woodbridge Lace Up Derby.

Ikonická obuvnícka značka pochádzajúca z Northamptonshire bola založená obuvníkom Thomasom Churchom a jeho troma synmi v roku 1873. Do dnešného dňa sa špecializuje na predaj celoročnej obuvi.

Od 90. rokov minulého storočia je 83% spoločnosti vlastnených známou značkou Prada. Aj napriek tomu, že od daného času sa značka rozšírila, je možné konštatovať, že kvalita a úroveň remeselníctva vyrábanej obuvi sú stále toho najvyššieho štandardu. Aby ste získali predstavu toho, o čom táto značka je, všimnite si ikonické siluety modelov ako Consul Oxford, či model Shannon Derby.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy MR PORTER

Tricker’s

 

Model END. X Trickers Super Boot.

Značka Tricker’s predstavuje jednu z najstarších obuvníckych značiek vo Veľkej Británii. Založená bola v roku 1829 a od daného času boli jej perforované športové topánky základom zemianskej šľachty Spojeného kráľovstva. Každý statkár si pár takýchto topánok obľúbil najmä pre ich robustnosť, pedantnú stavbu, elegantnosť, no zároveň aj schopnosť čeliť krutým podmienkam dedinského života.

V priebehu posledných rokov sa značka stala obľúbenou najmä medzi fajnšmekrami pánskej módy. Posledné desaťročie uzrela svetlo sveta spolupráca značky s takými subjektmi, ako napríklad s odevnými značkami Norse Projects, END., Engineered Garments, či s odevným návrhárom Junyom Watanabem. Každému z nich sa pritom na jednotlivé kúsky podarilo vtlačiť svoju pečať.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy End Clothing

Yuketen

 

Model Kiltie Derby.

Yuketen je japonskou značkou založenou v roku 1985 Yuki Matsudom, ktorá je známa ručne šitou obuvou a wabi-sabi estetikou.

Jej topánky často predstavujú iba moderné verzie klasických a ležérnych amerických štýlov, akými sú lodné topánky, mokasíny a pracovná obuv. Topánky sú charakteristické indiánskymi dizajnérskymi motívmi a vyrábané sú z unikátnych materiálov pochádzajúcich z celého sveta.

Nakupujte už teraz prostredníctvom portálu MATCHESFASHION

George Cleverley

 

Model James Whole-Cut Patent-Leather Oxford Shoes.

George Cleverley je rozhodne značkou, ktorá vie, ako zaujať aj tých najnáročnejších klientov. Dôkazom toho je fakt, že jej produkty nosieval každý, počínajúc Winstonom Churchillom až po Alexandra McQueena.

Dielňa tejto značky sa nachádza v londýnskej nákupnej pasáži Royal Arcade. Svojim klientom ponúka konfekčné štýly a služby vytvárania produktov na mieru. Aj keď sa dĺžka výroby topánok na mieru môže predĺžiť až na šesť mesiacov, pozitívne recenzie od Davida Beckhama, Tima Cooka a Ralph Laurena len potvrdzujú to, že čakanie rozhodne stojí za to.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy MR PORTER

Grenson

 

Model Declan Chelsea Boot.

Grenson je obuvníckou značkou, ktorá je známa svojimi ikonickými dizajnami športovej obuvi. Vo svojich produktoch spája tradičnú výrobu s modernými technikami a materiálmi.

Klasické štýly síce stále tvoria veľkú časť všetkých výrobkov značky, no Grenson sa rozhodne nestráni aj využívania moderných elementov. Istý čas sa dokonca pohrával aj s nezvyčajnou siluetou tenisiek. Témy, ktoré výrobky tejto značky spájajú, sú kvalita a poctivé remeslo. Všetky páry topánok sa totižto už od začiatku pôsobenia značky vyrábajú výhradne v Spojenom kráľovstve. To znamená, že britské produkty Grenson pôsobia na trhu už viac ako 150 rokov.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy Amazon

Christian Louboutin

Model Dandelion Tassel Loafer.

Aj keď je značka Christian Louboutin známa predovšetkým vďaka dámskej obuvi na ihličkových podpätkoch, rovnako ostáva faktom, že vyrába aj luxusnú pánsku obuv, ktorá by rozhodne nemala byť prehliadaná.

Štýly vyrábaných topánok sa rôznia od takzvaných oxfordiek až po derby, pričom samozrejme disponujú červenou podrážkou. V repertoári značky však taktiež možno nájsť aj o niečo odvážnejšie modely, ktoré majú často nekonvenčné dizajny podrážok (tvorené napríklad gombičkami, či pásikmi). Aj keď sa väčšina ľudí prikláňa v otázke dizajnu skôr k zaužívanej klasike, nie je zlé vybrať si aj o niečo dobrodružnejší dizajn.

Nakupujte už teraz prostredníctvom platformy Selfridges

Gucci

 

Model Jordan Bit Loafer.

Aj keď je zrejmé, že značka Gucci sa špecializuje hneď na viacero oblastí módy, faktom ostáva, že obuv je jednou z tých, ktorá rezonuje azda najsilnejšie.

Napríklad mokasíny talianskej módnej značky sú rozhodne ikonické. Sú nesmierne oceňované tými, ktorí ich pár vlastnia – a do značnej miery žiadané tými, ktorí nie.

A to tvorí podstatu ich atraktivity. Nezabudnite však ani na iné ponuky v Gucii sekcii obuvi. Ponechajte mokasíny bokom a rozhliadnite sa po topánkach derby, po elegantných oxfordkách, či po množstve tenisiek a čižiem.

Nakupujte už teraz prostredníctvom webovej stránky značky Gucci

Súvisiace: 5 typov elegantných topánok, ktoré by mal vlastniť každý muž

Tod’s

Model Gommino.

Musí sa uznať, že Taliani to s dobrou kožou jednoducho vedia. A nikde inde to nie je evidentné viac, než v prípade honosnej obuvi ponúkanej obuvníckou značkou Ted‘, ktorá disponuje viac ako storočnou tradíciou.

Model topánok s pomenovaním „Gommino driving shoe“ je pravdepodobne tým najznámejším a rovnako aj jedným z prvých ikonických dizajnov luxusnej značky. Obsahuje špecifickú gumenú podrážku a dekoratívne šnúrky. Nesmierne dobre vyzerajú s bielymi džínsami a s voľnou športovou bundou.

Nakupujte už teraz na platforme Far Fetch

Zdroj: Ape to Gentleman

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.