Toto nie je screenshot hry z 90. rokov, ale virtuálny NFT dom a niekto zaň zaplatil $500 000

Žijeme v neskutočne bizarnom svete a každým dňom sa stáva ešte viac bizarnejším. Niekto zaplatil ekvivalentom pol milióna dolárov za kúpu domu, v ktorom však nemôže nikto bývať.

Dôvodom je, že tento dom existuje iba vo virtuálnej realite. Ak toto nie je absurdné, tak potom už nevieme čo je! Tento virtuálny dom s názvom „Mars House“ predala umelkyňa z Toronta, Krista Kim, a tým sa z neho stal prvý predaný digitálny dom, založený na NFT technológii. V prípade, že ste o NFT nikdy nepočuli, je to skratka pre „non-fungible token“ čo v preklade znamená – nezameniteľný token a jedná sa o najnovší druh obchodovania s digitálnymi súbormi za pomoci blockchain technológie, fungujúcej na rovnakom princípe ako Bitcoin.

Digitálny dom navrhnutý Kim bol predaný na NFT trhu s názvom SuperRare za 288 Etherov, čo bolo približne 512 000 dolárov. Ethereum je kryptomena podobná Bitcoinu.

Mars House navrhla Kim v roku 2020 pomocou softvéru Unreal Engine, ktorý sa zväčša používa na tvorbu videohier. Autorka opisuje dom ako stvárnenie jej filozofie meditatívneho dizajnu a predstavuje si ho ako sochu zo svetla. Vraví, že z domu je výhľad na pôsobivé hory, vnútri je priestranný a steny sú od zeme až po strop zo skla.

Kim sa v rozhovore pre televíziu CNBC vyjadrila nasledovne: „V súčasnosti má mnoho z dostupných NFT diel iba obmedzené možnosti prezentácie umenia,“ … „ Je prezentované v podstate iba ako digitálny súbor, pekná kresba či video na vašej obrazovke.“ Tento virtuálny dom však môžete preskúmať v 3D svete pomocou okuliarov na rozšírenú, alebo virtuálnu realitu. Kim zároveň dodala:„Predpokladám, že v blízkej budúcnosti budeme naozaj žiť v rozšírenej realite.“ Toto však nie je jediná bizarná novinka zo sveta NFT. Spoluzakladateľ Twitteru, Jack Dorsey, predal dokonca svoj prvý tweet ako NFT za neuveriteľných 2,9 milióna dolárov.

Zdroj: CNBC

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.