Toto je najtmavšie Ferrari na celom svete

Nosenie farby Vantablack je súčasťou novej kamufláže, ktorú značka testuje.

Za našich čias sme už videli rôzne novátorské prístupy pri maskovaní automobilov. Väčšina výrobcov má tendenciu používať biely alebo sivý obal so živými čiernymi, alebo sivými pásmi – zrejme náhodne roztrúsenými. Tie majú zamaskovať pásy a krivky predsériového vozidla, na ktoré sú aplikované, ale v poslednej dobe sa stretávame j s inými metódami.

Mercedes na testovacích hybridoch modelu AMG One používa viacfarebný obal a Audi urobilo niečo podobné s modelom e-tron GT. Tieto metódy môžu byť účinné, avšak zdá sa, že vďaka značke Ferrari sú už nemoderné. V nasledujúcom videu značka Ferrari nalakovala (nie obalila) auto, o ktorom už vieme, že testuje Vantablack ako metódu slúžiacu na ukrytie vozidla pod ňou.

Podľa scenára videného vo videu sa výber farby Vantablack spoločnosťou Ferrari na tomto modeli SF90 Stradale javí ako veľmi efektívny, zakrýva pásy a krivky pri slabom osvetlení a spôsobuje problémy so zaostrovaním pri dobrom osvetlení. Najefektívnejším spôsobom, ako túto technológiu použiť, je pravdepodobne nalakovať hmotou iba určité časti karosérie, čím sa auto zmení v optickej ilúzii, ktorá dokáže zamaskovať proporcie rovnako ako náznaky dizajnu. Akokoľvek skvelo to však znie, vždy je nutné brať do úvahy možnosť, že Ferrari robí viac než len testovanie laku. Mohla by nasledovať hardcore verzia automobilu?

Určite sa to nepodobá na modernú značku Ferrari, ktorá z modelu vyžmýka každú možnú poslednú kvapku peňazí – videli sme, že po F12berlinetta nasledoval F12 TDF, ktorý bol potom nahradený mierne odlišným 812 Superfast. Aj tomu sa odvtedy venovala zvláštna pozornosť a stal sa konkurenciou pre 912 ot./min. 812 Competizione s najvýkonnejším motorom V12 na svete.

Nezaznamenali sme nijaké náznaky príchodu takého špeciálneho vydania SF90, takže toto by mohol byť tiež pokusný králik pre jeho nástupcu. Tak či onak, ak sa to uchytí, špionážni fotografi budú na Ferrari roky nadávať. Trochu dúfame, že to aj tak bude – internet zaistil, že v dnešnej dobe je už zriedkavé, aby nás výrobcovia mohli prekvapiť.

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.