Toto je len niekoľko z tých najlepších spôsobov dezinfekcie budúcnosti

Bompas & Parr je svetovo uznávané štúdio, ktoré pôsobí v oblasti viaczmyslového zážitkového dizajnu. Vzhľadom na súčasnú nebezpečnú situáciu pritom v spolupráci s londýnskym múzeom (Design Museum) a britským Červeným krížom vyhlásilo súťaž s názvom „Fontána hygieny“. V jej výsledku boli vybrané tie najefektívnejšie a najneobyčajnejšie nápady, ktoré by už čoskoro mohli nahradiť klasické dezinfekčné prostriedky v pumpovacích zariadeniach a taktiež aj klasické umývanie rúk, a to viac než zaujímavými, takmer až avantgardnými spôsobmi. Prečo teda ďalej používať klasický dezinfekčný prostriedok, keď vám víťazi „Fontány hygieny“ ponúkajú všetko – od dezinfekčných zvončekov cez bublinkové prístroje čistiace vzduch, až po penové kľučky dverí?

Penové kľučky dverí od Boa Willisa

Je možné konštatovať, že naše životy si aktuálne už ani nevieme predstaviť bez dezinfekčných prostriedkov. Zo všetkého najviac sa pritom každodenne dotýkame kľučiek dverí, s výnimkou telefónu. A práve preto prišiel Bo Willis so skvelým nápadom, ktorý vďaka jednoduchému obalu premieňa obyčajné kľučky dverí z kovových na penové. Spôsob akým fungujú je pritom skutočne jednoduchý. Akonáhle chytíte kľučku do dlane, vytlačíte z penového obalu dezinfekčnú tekutinu, ktorou si následne môžete dezinfikovať obe ruky.

Produkt s názvom Centerpiece od Conrada Haddawaya, dizajnového štúdia Twomuch Studio a Ingy Ziemelovej

Je nespochybniteľným faktom, že váš telefón je pokrytý mnohými baktériami a mikróbmi. Podľa viacerých vedeckých prieskumov sa pritom na ploche mobilného telefónu s rozmerom iba šesť centimetrov štvorcových nachádza až 25 127 baktérií. Je tak zrejmé, že telefón sa právom zaraďuje medzi tie najšpinavšie veci, s ktorými môžeme dennodenne prísť do kontaktu. Vzhľadom na to, že je dnes možné považovať mobilné telefóny za našu neodmysliteľnú súčasť, malo by byť našou prioritou udržiavať ich čisté. K tomu vám pritom jednoducho dopomôže nástroj s názvom „Centerpiece“ od Conrada Haddawaya, dizajnového štúdia Twomuch Studio a Ingy Ziemelovej, ktorý predstavuje prístroj na rýchlu dezinfekciu mobilného telefónu, navyše aj so zabudovaným UV žiarením.

Farby Cleanies od Kate Strudwickovej, Amosa Oyedejia Alexandra Faceyho a Nicole Stjernswardovej

Udržať deti v bezpečí je v súčasnosti prioritou číslo jedna. Ako ich však naučiť tomu, aby sa o seba náležite starali aj sami? Jednoducho. Premeňte čistenie a dezinfekciu na zábavu. Pomôcť vám pritom môžu aj farby Cleanies, ktorými si doslova vymaľujete svoje dlane dočista. Dezinfekčný prostriedok je vyrobený z prírodných PH pozitívnych pigmentov, akými je napríklad červená kapusta, ktoré pri aplikácii na dlane menia svoju farbu. V prípade tohto produktu tak ide o hravú fľašu plnú dezinfekčného prostriedku, ktorá navyše disponuje aj štetcom.

Zdroj: ArchiPanic

 

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.